Veider külaline palus jäätisepulka nuusutada (4)

Toimetusse pöördus mees, kelle emal käis üleeile külas veidra jutuga külaline.

Ema sõnul tulnud tema korteriukse taha karvase näoga meesterahvas, kel habe ajamata ja juuksed püsti. Pikkust vaid umbes 1.40, vanust 18–25 aastat, eesti keelt rääkis aktsendiga.

Tundmatu küsinud, kas võib sisse tulla ja rääkida. Nimelt tahab tema firma hakata tootma lõhnaõlisid ja nüüd uurivad nad inimeste käest, milline lõhn neile kõige enam meeldib. Käes olnud mehel tavalised jäätisepulgad, millel olid mingid numbrid ja paberid küljes.

Mees muudkui sundinud, et nuusuta, nuusuta. Korteriperenaisele tundus asi kahtlane, sest kes ikka tõsist tootmist plaanib, ei paku ju nuusutamiseks jäätisepulki. Visa külaline ei tahtnud aga lahkuda.

Perenaine ütles viimases hädas, et tal on nohu ja ta ei tunne lõhna ning pani ukse kinni. Selle peale kostis koridorist imelikus keeles sõimu ja kummaline võõras liikunud järgmisele korrusele.

Korteriperenaine arvas takkajärele, et oleks ta pulka nuusutanud, oleks ta sellega uimastatud ning siis olnuks võõral vaba voli korterist kõik väärtuslik minema tassida.

Kuigi selle juhtumi kohta politseile avaldust tehtud pole, kutsub politsei pressiesindaja Hedy Tammeleht kõiki inimesi üles kahtlastest olukordadest politseid teavitama, ehk kui tundub, et tegemist on millegi ebaseadusliku või kahtlustäratavaga, tuleb politseiga viivitamatult ühendust võtta. Siis saab politsei olukorda kiiresti kontrollida.

Print Friendly, PDF & Email