Prügine dilemma

Kas teile meeldiks, kui sõidaksite kaks korda aastas linnaliinibussiga, kuid mõneeurose arve saadaks bussifirma teile igas kuus? Ilmselt mitte ja selline küsimus tundub juba ise täiesti jabur.

Aga kui te sorteerite oma majapidamises jäätmeid korralikult ja ühe prügikonteineri täitmiseks kulub pool aastat, kuid teid sunnitakse konteineri tühjendamise eest maksma iga kuu? Ja käiakse tühjendamas ka pooltühja või vaid mõne prügikotiga konteinerit? Sest seadus ja linna jäätme-eeskiri näevad nii ette – väidetavalt võetakse inimestelt sedasi motiiv viia prügi kusagile, kuhu seda viia ei tohiks või seda kodus ahjus või lõkkes põletada.

Tänases lehes kurdabki kuressaarlane Ulvi Nõu, et sedasi tekitab linnavalitsus äraspidise olukorra, kus ühelt poolt peaks justkui prügi tekitamist vähendama, seda korralikult sorteerima ja seega vähem maksma, kuid teisalt ei taha ilmselt paljud inimesed maksta tühja konteineri tühjendamise eest. See tundub sulaselge raiskamisena.

Pealegi tekib paratamatult küsimus: kes nende pooltühjade konteinerite tühjendamise, sisuliselt tühisõitude eest jäätmekäitlejale maksab, toetades sellega äriettevõtteid? Loomulikult tarbija, mitte linnavalitsus.

Print Friendly, PDF & Email