Marian Vaga saab Orissaare noorsootöö spetsialistiks (7)

Marian Vaga saab Orissaare noorsootöö spetsialistiks

OOTUSED KÕRGED: “Orissaare on praegu nii heas arenemishoos, kui vaadata Orissaare spordihoonet ja muusikakooli. Selles mõttes on mu ootused väga kõrged,” märkis Marian Vaga. Foto: erakogu

Juuni lõpus alustab Orissaare valla noorsootöö spetsialistina Muhust pärit, kuid praegu veel Tallinnas saksa gümnaasiumis huvijuhina töötav Marian Vaga.

“Olen juba tükk aega tahtnud tagasi koju, sest hing on ikka saare peal,” ütles Marian Vaga Saarte Häälele, lisades, et talle meeldib, kui ümberringi on mets ja meri, mitte bussid ja kaubanduskeskused.

Marian Vaga on ka varem Orissaarega seotud olnud. Nimelt lõpetas ta 2006. aastal Orissaare gümnaasiumi, lisaks on suviti Orissaares töötanud ja kaudselt tegelenud ka enne noorsootöö organiseerimisega.

Orissaare vallavanem Aar-ne Põlluäär ütles, et vajadus noorsootöötaja järele on Orissaares olnud juba pikka aega. “Kuna praegu kerkib ka uus noortekeskuse hoone, siis on töötaja töölevõtmine vältimatu,” tähendas vallajuht, kelle sõnul on Orissaare vald noorsootöötaja leidmiseks varem korraldanud juba kaks konkurssi.

Esimesel konkursil ei kvalifitseerunud ükski kandidaat (tol korral kandideeris ka Marian Vaga, kellel olid siis noorsootöö-alased õpingud pedagoogilises seminaris veel pooleli), teine kord valiti üks kandidaatidest ka välja, kuid too loobus ise.

Seekordse valiku aluseks olid läbirääkimised varem sõelale jäänud kandidaatidega, sealhulgas ka Marian Vagaga.

Print Friendly, PDF & Email