Kuressaare Veevärk on poole miljoni euroga kasumis (11)

Ulatuslikku teenuse kallinemist kavandav AS Kuressaare Veevärk jäi majandusaasta aruande kohaselt möödunud aastal 549 982 euroga kasumisse.

Kuressaare Veevärgi juhatuse liige Aivar Sõrm ütles, et ettevõtte enam kui poole miljoni euro suurune vormiline kasum 2012. aastal koosneb tegelikult kahest arvust – ettevõtte tegevuskahjumist 1 miljon ja KIK-i projektitoetusest 1,5 miljonit. “Laskumata ülikeerukatesse rehkendustesse, võiks hinnata, et Veevärk lõpetas aasta majanduslikus mõttes nullis,” lausus Sõrm, kelle sõnul kordub sama tänu toetuse jätkumisele ilmselt ka 2013. aastal. “Alates 2014. aastast oleme oma miljonilise miinusega selgelt silmitsi nii paberil kui ka päriselus,” lisas ta.

Aivar Sõrm rääkis, et vee-ettevõtte kahjum pole pelgalt Saare maakonna probleem, sest suured investeeringud väherahvastatud piirkondadesse koos uuendatud infrastruktuuri hirmkalli majandamisega tekitavad lähitulevikus ilmselt suuremat peavalu ka mujal kui Saaremaal.

Kevade algul andis Kuressaare Veevärgi juhtkond aktsionäridele teada, et veemajanduse infrastruktuuri ülalpidamiseks on aastas vaja kuni 300 000 eurot, mis tähendab, et linnapiirkonnas tuleks teenuse hinda tõsta 50 protsenti ja maal ca 200 protsenti. Ettevõtte kava kohaselt kataksid suurema osa hinnatõusust omavalitsused ja väiksema osa tarbijad.

Print Friendly, PDF & Email