IRL-i esikandidaat Kuressaares on Toomas Takkis (13)

Aasta haridusjuhid on Toomas Takkis ja Ivo Eesmaa

Isamaa ja Res Publica Liidu Kuressaare osakonna juhatus kinnitas linnapea- ja volikogu esimehe kandidaadiks Toomas Takkise (fotol).

54-aastane Takkis on Kuressaare gümnaasiumi direktor ja kolmandat koosseisu Kuressaare linnavolikogu liige. Aastatel 2005–2009 oli ta linnavolikogu esimees.

IRL-i teatel on Toomas Takkis 2002. aastast osalenud kõigil kohalikel ja riigikogu valimistel ja saanud alati valijate suure toetuse.

“IRL-i esikandidaadina olen pidanud ja pean oluliseks kodanike kuulamist, nendega arvestamist ja nende kaasamist linna juhtimisse. Ettevõtluse soodustamine ja töökohtade olemasolu, turvaline elukeskkond kõige laiemas mõttes ning elanike tegelik kaasatus linna juhtimisse on valdkonnad, mida pean täna meie linna ja selle elanike jaoks kõige olulisemaks,” ütles Toomas Takkis pressiteates.

Saarte Häälele ei soovinud ta eile lisakommentaare anda. Küsisime, milliseks hindab ta võimalust saavutada IRL-i valimisvõit ehk saada linnapeaks või saada vähemalt piisavalt hea tulemus, et teha Reformierakonnaga koalitsioon ja kaubelda endale volikogu esimehe koht.

IRL-il on praegu Kuressaare 21-liikmelises volikogus viis kohta. IRL on võimuliidus Reformierakonnaga, kes on juhtpositsioonil nii linnavalitsuse kui ka volikogu juhtimisel. Koalitsiooni kuulub ka ainus sotside esindaja volikogus.

Reformierakonna linnapeakandidaat on praegune linnapea Mati Mäetalu, sotsidel maailmarändur Hannes Hanso, Keskerakonnal Kärla põllumees Meelis Sepp.

Print Friendly, PDF & Email