Pealinna tohter tuli Kuressaarde silmaarstiks (9)

Aastaid statsionaarse silmaarstita läbi ajama pidanud Kuressaare haigla sai endale spetsialistiks doktor Anne Roosti Tallinnast. “Nüüd peaks meie silmaarstiprobleem lahenduse leidnud olema,” rõõmustas SA Kuressaare Haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu, kelle sõnul võtab täiskohaga töötav dr Roost patsiente vastu igal argipäeval kell 8–16. 

“Eks asi peab olema tasakaalus – nii palju kui Saaremaalt rahvast ära läheb, peab ka siia tulema,” põhjendas 26 aastat Tallinnas, viimati Lääne-Tallinna keskhaiglas silmaarstina töötanud Anne Roost otsust töö- ja elukohta vahetada. “Mul on ju alati võimalus Tallinna tagasi minna.” Teisipäeval Saaremaal oma esimesed patsiendid vastu võtnud dr Roosti sõnul on oluline, et Kuressaare haiglal oleks oma silmaarst, kelle poole inimesed oma murega pöörduda saavad.

Pealinna ja Kuressaare võrdluseks ütles doktor, et inimeste mured on sarnased. “Siin haiglas on ehk veidi vähem aparatuuri kui Tallinnas, aga eks meil on võimalus sama ka siia saada – lihtsalt kõik võtab aega. Ning isegi Tallinnas on ju lõpuks kõik patsiendid, nende lapsed ja sugulased tuttavad.”

Esimesed tööpäevad on uuel tohtril Kuressaare haiglas tihedad olnud – juba esimesel päeval oli patsiente paarikümne ümber. Nende seas oli nii lapsi kui ka hallkaeoperatsiooni vajavaid eakamaid inimesi. “Kui laps hakkab kooli minema, peaks kindlasti silmaarsti juurde kontrolli tulema,” ütles Roost.

Dr Roost peab oluliseks, et inimesed oma silmade tervise eest hoolitseksid ja käiksid kontrollis ka siis, kui neil otsest muret ei ole. “Et õigeaegselt märgata, kui midagi valesti on,” tähendas tohter. “Oluline on ka see, et vanemad tuleksid kontrolli juba oma väikeste, kolme-nelja-aastaste lastega ja koolieelikutega.”

Print Friendly, PDF & Email