Nasva klubi ehitus läheb kiiremini (6)

Kaarma vallavolikogu järgmisel istungil palub vallavalitsus eraldada Nasva klubi ehituseks investeeringute realt 200 000 eurot. Selle põhjuseks on rõõmustav tõsiasi, et hoone ehitusega plaanitakse jõuda edasi kiiremini kui esialgsed kavad ette nägid. 

Lisaks klubi ehitamisse 200 000 euroga panustanud Baltic Workboatsile on vald sel aastal klubi tarbeks korra juba 200 000 eurot eraldanud. Nüüd siis pannakse teine sama suur summa veel.

Hoone läheb ka veidi kallimaks, kui oli algul plaanitud.

“Nasva klubi ehitushange sõlmitakse juunikuus ja aasta lõpuks jõuame ehitusega oluliselt kaugemale, kui aasta alguses plaanisime. Seega suuname sinna eelarve vabadest vahenditest 200 000 juurde,” selgitas vallavanem Margus Mägi rahaeraldamist, mis erinevate tõlgenduste tõttu meedias on saanud juurde laenamise maigu.

Mägi ütles, et vallal on investeeringureserve 304 000 euro jagu ning eelarve koostamisel oligi kokkulepe, et raha jagatakse siis, kui on selgunud vajadused.

Nasva klubi vajab lisaraha ka järgmisel aastal ning seetõttu tuleb vallavolikogus juunis arutusele vallavalitsuse palve määrata 2014. aasta eelarvelistest vahenditest Nasva klubile kuni 250 000 eurot.

Ka see pole vallavanem Mägi sõnul üllatus, kuna eelarvestrateegias on 2014. aastal klubi tarbeks niigi kirjas 226 000 eurot. Seda tuleb teha, kuna juunis sõlmitakse ehitajaga leping ning selle tasu üks ots ulatubki juba 2014. aasta eelarvesse.

Täpseid kuupäevi Margus Mägi Nasva klubi ehituskäigu osas öelda ei tahtnud, kuna leping ehitajaga pole veel allkirjastatud.

Print Friendly, PDF & Email