Meedla mõisaaia talgupäev

Meedla mõisaaia talgupäev

KIIGEPUUD VAHETAMAS: Markus Aru Vestlast, Kert Vessik Malevast, Indrek Aus ja Rait Truu Meedlast. Foto: Kati Aru

Meedla, Maleva ja Vestla küla talgupäev sai teoks juba seitsmendat korda. Alustasime aastal 2007, kui koos ümberkaudsete külaseltsidega sai korraldatud suur koristuspäev Kaarmast Laadjalani.

Aastate jooksul oleme teeäärtest prügi koristanud, võsa maha võtnud, värvinud bussiootepaviljoni, koristanud külaplatsi. Kord on seda tehtud suurema seltskonnaga, vahel pisema pundiga.

Sel aastal oli Meedla mõisaaias 25 talgulist, kaks neist päris pisikesed. Meie tublid talgulised tegid suure koristus- ja parandustöö külaplatsil ning bussipaviljoni aknad ja põrand said põhjaliku pesu. Väikelaste mänguväljaku, mis läinud suvel puid langetanud keeristormi kätte jäi, korda tegemist juhtis, annetades selleks ka materjale, Indrek Aus Meedlast.
Meestel jätkus tööd õhtul kella viieni.

Talguliste kõhumurede eest hoolitseb juba mitmendat aastat Maleva külavanem Vello Nellis, kes pakub tõsist kõhutäidet – praetuhlist soolapeki ja sibulaga. Selle valmistamiseks veeretab ta kohale pea 60 cm läbimõõduga panni ja alati saab kogu toit söödud! Oli väga tegus talgupäev. Rõõm oli kohata uusi talgulisi ja näha ka, et “talguveteranid”, kes pole ühtegi kevadet vahele jätnud, leiavad alati selle aja, et talgupäevale tulla.

Talgujuht Kati Aru

Print Friendly, PDF & Email