Margus Mölder: suve õnnestumine selgub sügisel

Margus Mölder suve õnnestumine selgub sügisel

SOOVUNELM: Saaremaal võiks suve jooksul käia 30–40 kruiisilaeva, leiab Margus Mölder. “Paraku pole pärast uue sadama avamist õnnestunud veel kordagi sellisel hulgal laevu vastu võtta,” avaldab ta kahetsust. Foto: Sander Ilvest

“Hingevärin on sees, kas meil õnnestub kõiki laevu korralikult vastu võtta,” tunnistab SA Saaremaa Turism nõukogu esimees Margus Mölder. Samas, tibusid loetakse sügisel.

Praegu on õige aeg Margus Mölderiga rääkida. Kohe-kohe, juba sel pühapäeval, 26. mail on Saaremaa Sadamasse jõudmas esimene ristluslaev, sakslaste Deutschland. Tänavu tuleb üldse harukordne suvi, sest Saaremaale on oodata suisa 14 ristluslaeva enam kui 8000 turistiga.

Margus Mölder, kas Saaremaa on ristluslaevade vastuvõtuks valmis?

Hingevärin on ikka sees, kas õnnestub neid kõiki korralikult vastu võtta. Teame ju väga hästi, mis riskid sellega on. Esimene ja kõige olulisem on see, et meil oleks kogu aeg hea ilm. Eks meil seda loodust on palju näha ja kui ilm kaasa mängib, on looduses hea olla. Kui on aga tormine ja tuuline või vihma sajab, on keerulisem kavandatud üritusi läbi viia.
Näiteks oleme pea viimased kümme aastat korraldanud ristlusturistidele rahvatantsuetendusi ja õnneks on iga kord ilm suhteliselt kuiv olnud, kuigi on olnud ka kordi, kus just enne tantsu on sadanud, vahepeal pausi pidanud ja pärast jälle sadanud. Nii et selle koha pealt on meil tõesti vedanud.

Teine risk on teenused ehk meie giidid ja bussid ning mingil määral ka toitlustuskohad ja võib-olla ka suveniirimüüjad ja kaubandus.

Kas me igal tasandil sellise suurema hulga laevade vastuvõtmiseks valmis oleme, ei ole täna veel täitsa kindel. Seda saame alles sügisel teada, sest nagu öeldakse: tibusid loetakse sügisel.

Giidide ettevalmistamine veel käib?
Giidide ettevalmistamine käib kahel tasandil. Saaremaa geopargi inimesed on teinud ühe kursuse ja SA Saaremaa Turism koostöös Osiliaga teeb praegu teist koolitust.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email