Lümanda külakoor tähistas 105. sünnipäeva (FOTOD) (2)

Lümanda külakoor tähistas 105 sünnipäeva

LAULURAHVAS VALMISTAB RÕÕMU: Ülle Reinsoo saab Lümanda segakoori dirigeerimisest vaid rõõmu tunda. Koor on ääretult tubli ja kokkuhoidev. Foto: Egon Ligi

Läinud reedel kogunes Lümanda kultuurimajja saalitäis lõbusat laulurahvast. Ees ootas Lümanda külakoori 105. sünnipäeva kontsert täis sooje tervitussõnu ja kõlavat laulu.

Lümanda külakoori ehk oma olemuselt segakoori dirigendi Ülle Reinsoo tänu kuulus kõigile, kes aidanud neil sünnipäevapidu korraldada.

Külakoori vanust – 105 aastat – ei pea koori dirigent niiväga suureks. Selline vanus ei ole tema sõnul haruldane, näiteks Taritu koor on 101-aastane ja Mustjala segakooril täitub suvel juba 155. tegevusaasta.

“Lümanda koorikese kohta võin öelda ainult kiidu- ja tänusõnu – sünnipäevakontsert läks väga hästi,” rõõmustas dirigent. Küsimuse peale, mis hoiab üht koori nõnda kaua koos, on dirigendil vastus kui varnast võtta. “Arvan, et jõukohane, meeleolukas ja huvitav repertuaar. Oluline on sõbralikkus, rõõmus meel ja et kuulajaid ikka jätkuks,” kinnitas ta.

Koori mootor on hea dirigent

Lümanda külakooris laulev Ulvi Põld ütles, et nende koor hoiab väga kokku. “Seda võin küll öelda, et meil on väga tubli ja kokkuhoidev koor. Kindlasti on koori mootor superhea dirigent Ülle Reinsoo.”

Kontserdiks õpiti kaks Juhan Aaviku 1917. aastal kirjutatud laulu “Anna istus akna all” ja “Karjapoiss”, mille leidmise üle vanast, ligi 100-aastasest kogumikust tundis Ülle Reinsoo rõõmu. Lauludel oli huvitav helikeel ja harmoonia.

“Olen ise kirjutanud ja seadnud teiste heliloojate laule – seekord esitasime Ülo Vinteri “Kui on meri hülgehall” ja Pilvre/Pajusaare “Unistus igavesest päevast”,” lausus Reinsoo. Ühislauluga “Laula veel” peeti meeles koori eelmisi dirigente Kristjan Parti, preester Paivelit ja kauaaegset dirigenti Salme Parti.

Et sünnipäevakontserdile pidulikkust lisada, oli külla kutsutud kammerkoor Eysysla Kuressaarest (juhendaja Veikko Lehto). Esinesid ka Taritu mees-ansambel (juh Reet Laht), Taritu segakoor (juh Anneli Tarkmeel, keda asendas Reet Laht) ja Lümanda naiskvartett.

Kontserdi lõpuosas lauldi ühendkoorina. Sööki-jooki, torti-kooki jagus kõigile.

Koorilaulufänn kiidab taevani

End tõeliseks koorilaulufänniks nimetav Ülo Kannisto, kes reede õhtul samuti külakoori kontserti nautis, kinnitas, et tema iseloomustab kõiki Saaremaa koore ainult ülivõrdes. “Lümanda koori kiidan samuti, eriti dirigent Ülle Reinsood,” sõnas Kannisto, kelle kinnitusel meeldis kontsert talle väga.

“Kuna tunnen nägupidi väga paljusid lauljaid, siis tekitas see iseenesest positiivse meeleolu,” rääkis ta kontserdist suure õhinaga. Taolistel kontsertidel ei ole tema sõnul kunagi üksluisust. “Koorid ja ansamblid esinesid vaheldumisi ja sai kohalt kaasa laulda,” kiitis ta. Pärast võis koos koorilauljatega kohvi juua ja kooki süüa ning võimalus oli ka šampuseklaase kokku lüüa ja suhelda.

Print Friendly, PDF & Email