Lümanda vaidlustab PRIA otsuse (17)

Lümanda vaidlustab PRIA otsuse

RIID MAJAS: PRIA nõue vallavalitsusele on keeruline pähkel ja annab ka kohalikele poliitikutele tööd pikaks ajaks. Tarmo Pikner (paremal) vaidleb Mart Maastikuga. Foto: Egon Ligi

Lümanda vallavolikogu eilsel istungil vaieldi Atla sadama üle ja otsustati esitada vaie PRIA otsusele, millega nõuti vallalt tagasi 38 000 eurot sadamaehituse puuduste tõttu.

Volikogus opositsiooni esindav Tarmo Pikner väitis, et tema pea 20-aastase europrojektide kirjutamise kogemuse juures on Atla sadama ehitus enim vaidlusi tekitanud projekt. Lisaks väljendas ta pettumust vallavalitsuse tegevuse üle, kuna vallavalitsus pole tema väitel oma lepingupartneritega suhelnud.

Samuti ei olnud Pikner rahul, et vald tellis ehitusekspertiisi, milleks ei olnud eelarves raha ette nähtud. Tema meelest peaks ekspertiisi eest maksma ehitaja. Oma kõne lõpetas ta ettepanekutega mitte maksta ekspertiisi eest ja suunata raha tagasinõue peatöövõtja Monoliit OÜ vastu.

Vallavanem Jaanika Tiitson tegi ettepaneku vaidlustada PRIA otsus täies mahus. Juristide arvates on selles vaieldavad nii tööde mahud, hinnad, raha tagasinõudmise alus kui ka selleks ette antud aeg.

Tellitud ekspertiisi järgi on vähem valatud erosioonibetooni, puuduvad vendrid ja slipi käsipuu ning vaieldav on slipi nõlva kindlustuse maht. Slipi aluse täite kontrollimiseks tuleks aga betoon ära lõhkuda.

Tiitson märkis, et PRIA algsest nõudest on nüüdseks mitu punkti juba maha võetud. Vaidega saab selgeks, mis summa jääb, ja see pööratakse ehitaja vastu.

Volikogu esimees Mart Maastik lisas, et tegelikult on ju PRIA esimese etapi raha välja maksnud, mis tähendab, et siis oli kõik korras. Pealegi on aega ehitajale varjatud puuduste kõrvaldamiseks pretensioone esitada viis aastat.

Tarmo Pikner jäi aga seisukoha juurde, et kogu nõude maksumus tuleks pöörata ehitaja vastu. Pealegi on PRIA-l tema sõnul II etapi maksumusest veel 44% välja maksmata.

Selle peale arvas volikogu esimees, et Pikner võiks rahustit võtta. “Ega me teiega õllelauas ei istu,” tuletas ta meelde.

Nimelt pole Mart Maastik seni välja võtnud volikogu juhtimise eest ette nähtud tasu. Nüüd on ta valmis seda tegema, et maksta valla tellitud ekspertiisi eest, mis jääb suurusjärku 200–400 eurot.

Print Friendly, PDF & Email