Kuhu minna

TEISIPÄEV, 21. mai

KINO
Diva suletud.

SPORT
Kuressaare linnastaadionil kl 10 maakonna koolinoorte meistrivõistlused kergejõustikus.

KOLMAPÄEV, 22. mai

KINO
Divas kl 17 ja kl 19.45 draama “Ludvig II”. Alla 12-a mittesoovitatav. Pilet 4 €.

ÜRITUS
Pöide vallas kl 17 ajalooline jalgrattamatk.

Marsruut: Tornimäe rahvamaja, Tornimäe vana kalmistu, Tornimäe kirik, Nenu, Reina, Sundimetsa, Kahutsi, Iruste, Pöide kalmistu, Pöide kirik, Pöide terviserada. Oodatakse ära Kõrkvere-poolsete külade jalgratturid, siis sõidetakse edasi Pöide poole ja oodatakse liitujaid kõikidest küladest. Kuulatakse ajaloolisi kirjeldusi ja lõpetatakse väikese einega Pöide terviserajal ning siis kodu poole tagasi. Kontakt: Krista Riik, tel 53 453 772, www.poidevald.ee.

KONTSERDI EELTEADE

Jazz del Mar: Britta Virves ja ansambel Jugu (Taani) 30. mail kl 20 Arensburgi päikeseterrassil

Lasse Funch Sorensen – trummid, Michal Nienadowski – bass, Brian Massaka – kitarr, Britta Virves – klaver.
Jugu on neli noort taani, eesti ja poola muusikut, kes kohtusid 2012. aasta sügisel, alustades ühiselt muusikaõpinguid Taanis Odense muusikakonservatooriumis. Idee koos mängida tekkis ühiselt, kuid eelkõige veab bändi Taani aastaks ajaks vahetusõpilaseks läinud, Saaremaalt pärit Britta Virves, kes märkas nelja noore vahel erilist sädet.

Piletid müügil Kuressaare kultuurikeskuses, Piletilevis. Eelmüügist pilet 8 €, sooduspilet 6 €. Kontserdipäeval pilet 10 €, sooduspilet 8 €.

TULEKUL

Saare kenama kutsa ja kutsika valimine

Kuressaare aianduspäevade ajal toimub ka traditsiooniline koerte match show, kus valitakse 2013. aasta Saaremaa kenam kuts ja kutsikas.

Match show ehk rahvakeeli “matsukas” on koeranäitus-sõu, kus võivad osaleda kõik koerad sõltumata vanusest, tõust või tõutusest. Siin ei vaadata tõukoertele iseloomulikke jooni ja nurki ega oskusi ja kuulekust nagu võistlustel, vaid seda, kuidas koer omanikuga suhtleb, koera sot-siaalsust jms. Kindlasti ei tohi koerad olla agressiivsed.

Kõikide osalejate seast valitakse välja 2013. aasta Saaremaa kenam kuts ja kutsikas. Kutsikate arvestusse lähevad kuni 7 kuu vanused kutsikad.

Sõu lõpetab võistlus “Laps ja koer”, kus hinnatakse lapse esitlemisoskust ning lapse ja koera omavahelist suhtlemist. Sellele võistlusele on oodatud kõik tragid koeraomanikud vanuses 5–12.

Sel aastal toimub kenama kutsa sõu 25. mail kl 11. Kuna ürituse kordaminekuks on vaja nii osalejaid kui ka pealtvaatajaid ja kaasaelajaid, loodame rohket osavõttu. Registreerimine on juba alanud ja huvitatute jaoks on kogu info üleval koduleheküljel www.koerteklubiaktiiv.eu.

Kaidi Kask
koerteklubi Aktiiv

Print Friendly, PDF & Email