Anu käib Saaremaalt Tallinnas NÄHTUST juhtimas (1)

Anu käib Saaremaalt Tallinnas NÄHTUST juhtimas

SAAREMAALT TALLINNA: Kuskil selles ilmakaares, mis Anu Soosaare kõrval Viru hotelli 23. korruselt paistab, asub Saaremaa. Koht, kust ta käib tööl ja kuhu kuulub ta süda. Foto: Raul Vinni

Anu Soosaar ütleb, et ta on Anu nii kodusel Saaremaal kui ka oma töökohal. Visiitkaardil seisab siiski “Sokos Hotel Viru, tegevdirektor”. Ehk siis “nähtuse” – nagu ta ise legendaarse Viru hotelli kohta ütleb – juhataja.

Kes ei teaks Viru hotelli? Enamik vist teab. Ja vaevalt keegi vastu vaidleb, et Viru pole ainult maja ööbimis- ja meelelahutuskohtadega, vaid samasugune turismiobjekt nagu Munamägi või Kuressaare linnus.

Anu Soosaare kabinet Viru hotelli vasakus tiivas on kahest küljest klaasseintega ning sealt avaneb vaade Tallinna tuiksoonele – Viru väljakule.

Anu pakub teed, joob ka ise ja räägib, kuidas tegelikult hoopis Kahtla kooli õpetajaks saama pidanud naisest on saanud Eesti ühe kuulsama hotelli juht, kes käib tööle Saaremaalt.

Hakkame olevikust pihta ehk siis sellest kohast, kus me viibime. Virul on selline omalaadne kultusliku paiga maine.
On, nõus.

See pole ainult hotell?
Ei, kindlasti mitte. Viru on juba tegelikult nähtus.

Kas Eesti kõige parem hotell?
Jah ja kõige pikemate traditsioonidega. Ma ei tea üldse maailmas kuigi palju hotelle, millest on kirjutatud raamat, mis on tõlgitud mitmesse keelde. Millest on tehtud dokumentaalfilm, nii Eesti kui ka Soome publikule. Millel on oma muuseum, hotelli muuseum, mille külastatavus on tõeliselt vägev.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email