Töötajad said Muhu muuseumi juubeliks uue vormi

Muhu muuseumi juubeliks uue vormi

MUUSEUMIPÕLL: Klienditeenindaja Lilja Heapost oli kolmapäeval lausa modelliks, demonstreerides uudistajaile uut muhulikku põlle. Foto: Egon Ligi

Kolmapäeval kandsid Muhu muuseumi töötajad esmakordselt põllesid, mis tellitud muuseumi 40. sünnipäevaks. Laupäeval jõuab huvilisteni muuseumi tegemisi kajastav trükis.

“See on natuke särgi moodi, natuke kahe poolega põlle moodi. Mul on viie taskuga lühike variant. Taskutesse saan panna piletipakid, mobiiltelefoni, võtmed ja muud kraami. Põlle ülaäärisel on Triinu Traumanni tikitud tekst “Muhu muuseum”,” kirjeldas muuseumi juhataja kohusetäitja Meelis Mereäär uhiuut vormiriietust.

Naiste põll on pikem ja sellel on tekst alaosas. Muuseumi ümmarguseks tähtpäevaks valmisid meeste jaoks erkoranžid tikandiga T-särgid, naiste särgid on roosad. Vihmase ilma korral saavad töötajad selga tõmmata muuseumi kirjadega vihmakeebid.

“Kõik riietusesemed on stiilsed, erksavärvilised ja pilkupüüdvad,” võib Mereäär uhkust tunda.

Tooma talu õues ja teisteski muuseumiga seotud paikades, ka külavahel, on uued istepingid ja lastekiiged. “Koguva saeveski meeste tehtud,” andis Mereäär teada.

Teadur Eda Maripuu ütles, et juubelipäevaks rõõmustavad nad huvilisi ka uue trükisega. Selles antakse ülevaade muuseumi 40 aasta tegevusest.

Laupäeval kell 12 oodatakse Koguva Toomale kõiki neid, kes muuseumi juubelist osa soovivad saada. Esinevad rahvatantsijad. Vaba mikrofon on avatud kõigile.

Kell 13.30 avatakse uued näitused ja giidi saatel võib tutvuda kogu ekspositsiooniga. Tund aega hiljem algab seminar Muhu pärandist.
Õhtul kell kuus astuvad Tooma õuemurule tantsijad ja pillimängijad. Kell 20 saab ettekandeid kuulata kontorihoones Väljal, samal ajal toimub maastikumäng. Muuseumihooned on avatud kella 23-ni.

Homse Saarte Hääle reportaažis anname ülevaate 40-aastase muuseumi praegustest töödest ja tegemistest.

Print Friendly, PDF & Email