Käepalumine kümnendas: hobune, kopter ja bändilava

Käepalumine kümnendas hobune, kopter ja bändilavaSaare­maa ühis­gümnaasiumi kümnendike seas on tehtud kolm klassidesisest abielu­ettepanekut. Kõik korrad on õnneks läinud: neiud ütlesid oma jah-sõna ja pulmad on planeeritud – need peetakse koos juuni alguses.

Nagu traditsiooniks on saanud, lõpetavad SÜG-i kümnendad klassid oma õppeaasta lennupulmadega.

Taevast ja kopteriga

Esimene julge kosilane, kelle kosjaretk ka suurimat tähelepanu pälvis, oli Kaspar Mölder, kes saabus kohale heli­kopteriga. Idee kopter mängu tuua tuli Kaspari sõnul klassivend Karl Juhandilt: “Otsisime viisi, kuidas asi stiilselt paika panna, ja siis Karl ütleski naljaga pooleks, et võiks ju Sõnajalgadega diili teha.”

Juhandil oli tarvis vaid Sõnajalgadele helistada ja saadigi nõusolek. Veel oli vaja direktorilt luba küsida. “Direktor oli väga sõbralik ja aktiivne, ta saatis meid linnavalitsusse. Seal oli asi veidi keerulisem, aga saime ka linnavalitsuselt loa. Asi oli täiesti seaduslik.”

Ala oli turvalintide ja 10.b klassisärkides “turvameeste” poolt piiratud ja kõiki ettevaatusabinõusid järgitud.

Pruut Sandra Mõttus ei olnud asjast teadlik kuni helikopteri saabumiseni. Peigmees jooksis kooliukseni, kust ta Sandra sülle võttis ja staadionile viis. Seisva kopteri kõrval palus noormees neidu endale naiseks ning saadud jah-sõnale järgneva aplausi saatel mindi käsikäes lennumasinasse, et valmistuda kooli territooriumilt lahkuma.

Kopteri õhkutõusmisel selgus aga, et pruut kardab kõrgust. Lennu elas ta üle, olles tol hetkel veel imestunud sellisel suursugusel viisil tehtud ettepanekust. “Jah, see oli [Sandra jaoks] suur üllatus,” kinnitas Kaspar Mölder.

Maalt ja hobusega

Spordipäeval ratsutas a-klassi Joosep Preedin kooli staadionile, kus tüdrukud sportisid, ja palus seal pärast graatsilist sadulast maha tulekut suure vaatajaskonna ees oma väljavalitu Maarja Rangi kätt.

Ustav hobune, kellega kosjaskäik ette võeti, toodi maalt Reinu talust treileriga Komandandi tänavale, kust siis noormees Saaremaa ühisgümnaasiumi poole ratsutas.

Varem polnud Joosep enda kinnitusel hobustega kokku puutunud. Alles paar päeva enne harjutas ta “hobusel istumise kunsti”. Ent kosjaretke päeval näis ta oma sirge selja ja lipsuga üsna enesekindel.

Maarja, kes kavandatust ei teadnud, sõnas muiates: “Esimese asjana mõtlesin, et Joosep on ära pööranud.” Kuna tüdruk hobustega sina peal ei ole, polnud tal algul tahtmist ratsu selga istuda. Härrasmees veenis ta ümber ja sai neiu lõpuks hobuse selga aidatud ning talutas ratsu koos pruudiga nurga taha, kus neidis avaldas soovi igaks juhuks taas maapinnale astuda.

Lavalt ja lillega

Saaremaa noortebändide festivalil kutsus 10.c õpilane Alari Toomsalu pärast laval bändis Kingu Six laulmist publiku hulgast enda juurde klassikaaslase Maria Toomsalu.

Koos lille ja armsate kiidusõnadega põlvitas noormees neiu ette ja palus teda endale naiseks.

“Ma sain šoki,” ütles Maria ootamatu ettepaneku kohta tagantjärele, lisades: “Olin tõesti väga üllatunud!”
Kõik paarid – kes kellega – olid õigupoolest ette planeeritud, kuid ühelgi pruudil ei olnud õrna aimugi, millal neile ettepanek tehakse.

Alari mainis: “Lambist tuli selline mõte. Palju ette ei valmistunud, kell kaheksa ostsin lille, kell kümme olin laval.”
Eelmainitud armsate sõnade kohta, mis ta pruudile ütles, märkis Alari, et need tulid suht kohapeal. Ju polnud vaja palju mõelda.

Rasmus Arge

Print Friendly, PDF & Email