Tuulte Roosi lasteaed võib seintele saada uue värvikihi

Kõigil kuressaarlastel ja teistel heasoovijatel on võimalik 31. maini toetada sotsiaalmeediakanalis Facebook Kuressaare Tuulte Roosi Lasteaeda, kes pääses konkursi „Lihtne värvida – lihtne aidata“ 10 finalisti hulka. Värvifirma Caparol kaubamärk Alpina kingib värvid vajalikeks töödeks viiele lasteaiale, kes koguvad Facebookis kõige rohkem hääli.
 
Tuulte Roosi lasteaia direktori Helle Karu sõnul vajavad 1990. aastal valminud lasteaias värviuuendust kõige rohkem saal, rühmade mängutoad ja garderoobid, kus peale luitunud seinavärvi on probleemiks ka seintesse tekkinud praod ning inetud värvita laigud. “Loodame, et tänu heasoovlikele toetajatele Facebookis jõuab Tuulte Roosi lasteaed viie väljavalitu hulka ja saab Alpinalt värvimistöödeks vajalikud vahendid,” ütles Karu.

Ta lisas, et nii lapsevanemate, vanavanemate kui ka lasteaiatöötajate suur soov on, et nende ühise töö tulemusena oleks Tuulte Roosi lasteaias peale kauni loodusliku ümbruse loodud lastele ka siseruumides rõõmsavärviline kasvukeskkond.
 
Konkursi “Lihtne värvida – lihtne aidata” eesmärgiks on suunata tähelepanu Eesti lasteaedade olukorrale ning näidata, et koostegemisega on võimalik muuta lasteaiad Alpina värvide abil värvilisemaks, värskemaks ja huvitavamaks. SIA Caparol Baltica Eesti filiaali müügijuhi Janek Koppeli sõnul soovitakse ettevõtmisega anda oma panus Eesti laste rõõmsama igapäeva heaks erinevates lasteasutuses ja tõestada, et koos tegutsedes on võimalik palju ära teha. Koppel lisas, et konkursi korraldajate jaoks on kõige olulisem näha, et värvimistööde elluviimiseks teeb lasteaiaga koostööd ka laiem kogukond – olgu selleks siis lapsevanemad, kohalik kodanikuaktiiv, omavalitsus või ettevõtjad.

31. maini on võimalik Alpina Facebooki lehel toetada lasteaeda, kes hääletaja arvates kõige enam värvivärskendust vajab. Hääletamiseks tuleb oma lemmiklasteaia tutvustuse juures vajutada “Like” ehk “Meeldib” nuppu. Viis enim hääli kogunud lasteaeda saavadki endale värvivärskenduse.

Peale Kuressaare Tuulte Roosi Lasteaia kandideerivad konkursi lõppvoorus Alpina värvidele Aseri lasteaed, Kõmsi lasteaed, Tartu lasteaed Midrimaa, Paide lasteaed, Lasva lasteaed, Keila lasteaed Miki, Kolga lasteaed, Paikuse lasteaed Mesimumm ja Viljandi lasteaed Männimäe. Sel aastal osales värviuuenduse konkursil 28 lasteaeda, kellest lõppvooru valiti 10.

Konkursil kandideerimiseks pidid lasteaiad esitama 25. aprilliks motivatsioonikirja, milles tuli anda ülevaade lasteaia hetkeolukorrast koos fotomaterjaliga ning loodetavast lõpptulemusest. Samuti oli vaja kirjeldada, keda ja kuidas kohalikust kogukonnast värvimistöödesse kaasatakse. 

Seejärel valis Alpina meeskond konkursile esitatud lasteaedade seast välja kümme motiveeritumat projekti ning esitas need hindamiseks Alpina Facebooki lehele. 3. juuniks selguvad Facebookis viis enim hääli kogunud lasteaeda, kes saavad Alpinalt kingituseks vajaminevad värvid. Värvimistööd tuleb lõpetada hiljemalt 31. augustiks.
 
Tänavu toimub konkurss „Lihtne värvida – lihtne aidata“ juba neljandat korda. Kolmel eelmisel aastal on Alpina jaganud 38 Eesti lasteaiale 13 000 liitrit tasuta värve. Saare maakonnast on värviuuenduse võitnud Muhu lasteaed 2010. aastal ja Orissaare lasteaed Päikesekiir 2012. aastal.
 
Tuulte Roosi Lasteaiale saab toetust avaldada veebiaadressil: https://www.facebook.com/alpinavarvid/app_196106403870000?app_data=7

Print Friendly, PDF & Email