Taritu raamatukogu tähistas 90. sünnipäeva (FOTOD)

Taritu raamatukogu tähistas 90 sünnipäeva

PALJU ÕNNE! Taritu raamatukogu juhatajat Urve Vakkerit (vasakul) õnnitleb Metsküla raamatukoguhoidja Liia Uussaar. Foto: Ivika Laanet

Ligi sada kokkutulnut sai eilsel sünnipäevapeol põnevaid teadmisi Lümanda valla külade ajaloost ja nautida kultuuriprogrammi.

“Keel ja kirjasõna on tugevamad relvad kui mõõk ja raha. Me peame kasutama neid oma rahva ja kultuuri kaitseks,” ütles raamatukogu ajalugu hõlmavas ettekandes raamatukoguhoidja Urve Vakker. Ta märkis ka, et kuigi kultuuriminister Rein Lang leiab, et raamatukogu peaks eelkõige tegelema kõrgkultuuriga ja jätma muud tegevused, mis tema arvates muudavad raamatukogu sotsiaalabiasutuseks, ei saa ministriga kuidagi nõustuda.

“Raamatukogu on loodud kohalike inimeste teenimiseks. Kui selleks tuleb kutsetöö kõrvalt vallalehte toimetada, kütta, koristada või küla prügiraha korjata, siis tuleb seda teha,” rääkis Urve Vakker, kelle sõnul on raamatukogu kõige suurem rikkus inimesed. Ta nimetas ka tublimaid lugejaid Rein Niitu, Aime ja Sulev Seppa, Linda Seppa, Ilmar Prostangut, Marina Kruuserit ja paljusid teisi.

Seda, kui olulise tähtsusega on kohalik külaraamatukogu, kinnitas ka Saaremaa ühisgümnaasiumi abituriendi Erkki Alase tehtud uurimus Koimla külast. Raamatukogu juhatajana töötatud aegu meenutasid endised juhatajad: vitaalne vanahärra Heino Laht, praegune rahvamaja juhataja Aili Salong, kõige kauem raamatukogu juhatajana töötanud, märtsikuus 85-aastaseks saanud Õie Põld ning Taritust oma raamatukoguhoidja karjääri alustanud praegune Salme raamatukogu juhataja Maie Alas.

“Kui seda (raamatukogu – toim) ei ole, siis ei ole siin elu ka,” ütles Saarte Häälele üks tublimaid lugejaid Sulev Sepp, kes eelistab lugeda just ajalooraamatuid. Sulevi lemmikud on Taritu juurtega ajaloolase Mati Õuna raamatud, mis on tal kõik läbi loetud.

Teine tubli lugeja, Sulevi abikaasa Aime Sepp sõnas muheledes, et tema loeb klantsraamatuid. Nii on tal läbi loetud kõik Erik Tohvri teosed.

Praegu on Taritu raamatukogu teeninduspiirkonnas elanikke 260, raamatukogu kasutajaid 171, külastusi 2017, laenutusi 5041, teavikuid oli aasta lõpus 7375.

Print Friendly, PDF & Email