Hävitajad lendasid üle Saaremaa (11)

Nii eile kui ka üleeile on Saaremaa taevas kuulda olnud hävitajate mürinat.

Saarte Hääle päringu peale, millega tegemist, selgitas õhuväe teavitusspetsialist Alar Laats, et teisipäeval tegid Leedus Šiauliais baseeruvad Prantsuse hävitajad Mirage 2000 oma planeeritud lennuharjutusi.

“Tõsi, Saaremaa kohal ei ole lubatud teha madallende. Küll aga asub üks madallennuala Kuressaarest veidi kagus mere kohal,” tunnistas Laats, kelle sõnul toimusidki lennud üleeile oletatavasti seal. Ka eile lendasid prantslased Eesti kohal nii hommikul kui ka pealelõunal.

Eile kella 13 ja 14 vahel päeval lendasid üle Saaremaa ka Poolast Eestisse külla tulnud ründelennukid, mis maandusid Ämari lennuväljale. Need lennukid hakkavad osalema Kevadtormi õppustel.

“Õhuoperatsioonide juhtimise keskus teatas, et kuigi poolakate lennud võisid toimuda madalamal kui tavaliste reisilennukite lennud – need lendavad tavaliselt ca 10 km kõrgusel –, siis madallendudeks neid lende siiski nimetada ei saa,” selgitas teavitus-spetsialist. Nn madallennud toimuvad madalamal kui 600 meetrit.

Kõik need lennud Eestis toimuvad teavitusspetsialisti kinnitusel seaduste kohaselt. “Eesti riigi julgeoleku huvides on valitsus võimaldanud NATO lennukitel korraldada plaanipäraseid harjutuslende meie territooriumi kohal,” lausus ta. Tavaliselt korraldavad taolisi lende just need NATO hävitajad, mis baseeruvad Leedus Šiauliais ja mille ülesandeks on Eesti ja teiste Balti riikide turvamine. “Oma ülesannete täitmiseks peavad nad Eesti õhuruumi korralikult tundma,” märkis Laats.

Print Friendly, PDF & Email