Uus MTÜ hakkab pakkuma rehabilitatsiooniteenust

Mittetulundusühing Erivajadustega Inimeste Konsultatsioonid püüab rehabilitatsiooniteenuste pikkadele järjekordadele leevendust pakkuda.

“Paljudes rehabilitatsiooniasutustes on väga pikk järjekord, inimesed peavad ootama lausa aastaid, aga meie uue asutusena saaksime abivajajaid vastu võtta enam-vähem kohe,” ütles mullu novembris moodustatud mittetulundusühingu juhatuse liige ja asutaja Liivi Vahter. “Kuna mul on sotsiaalvaldkonnas kogemusi (Liivi Vahter oli aastaid Saaremaa puuetega inimeste koja juhataja – toim) ning teen ka Tallinnas projekte, mõtlesin, et kaua ma seal Tallinnas ikka käin – miks mitte moodustada Saaremaal selline meeskond.”

Seni pole uus asutus vastu võtnud veel ühtki klienti, ent juulikuu on Vahteri sõnul juba broneeringuid täis. Samuti on end registreeritud järgmiseks aastaks. “Tänavu juuniks ja augustiks saab end aga kirja panna küll,” kinnitas Liivi Vahter, lisades, et asutuse sihtgrupp on nii tööealised inimesed kui ka pensionärid.

MTÜ osutatavate riiklike teenuste hulka kuuluvad ka rehabilitatsioonivajaduse hindamine ja planeerimine, rehabilitatsiooniplaani täitmise juhendamine ning rehabilitatsiooniplaani täiendamine ja tulemuste hindamine.

Rehabilitatsioonimeeskonna moodustavad praegu üheksa inimest: arst Juhan Nemvalts, eripedagoogid Elve Sammelsaar ja Jana Hõlpus, sotsiaaltöötaja Anneli Jakobsoo, psühholoogid Heiki Sookruus ja Kaja Puck, õde ja tegevusterapeut Aire Bornschein, logopeed Leelo Laus ja füsioterapeut Anu Õun.

Majutusteenust pakub MTÜ oma klientidele vajadusel Johani spaas.

Asutus rendib ruumi ka Rohu 5 asuvas hoones. “See ruum ei ole keskus, aga on mõeldud selleks, et inimesed saaksid vastuvõtule tulla, et meie meeskonnaliikmed saaksid oma tööd teha, et me saaksime panna kokku rehabilitatsiooniplaani ja teha korralduslikku tööd,” rääkis Vahter.

Rehabilitatsiooniteenuse eesmärk on parandada puudega inimese iseseisvat toimetulekut, suurendada ühiskonda kaasatust ja soodustada töötamist või tööle asumist.

Liivi Vahter tõdes, et paljud inimesed paraku ei tea, et on olemas riiklik rehabilitatsioonitoetus, mille eest teenuseid saada. “See pole küll suur – vaid 51,14 eurot aastas, aga abiks seegi,” lausus Vahter.

Rehabilitatsiooniteenuseid pakuvad Saare maakonnas ka puuetega inimeste koda, Kuressaare haigla, Kuressaare väikelastekodu ja Kallemäe kool.

Rohkem teavet MTÜ pakutavate teenuste kohta saab internetileheküljelt http://evikonsultatsioonid.blogspot.com/.

Print Friendly, PDF & Email