Reformierakonna linnapeakandidaat on Mati Mäetalu (9)

Reformierakonna Kuressaare linna piirkonnaorganisatsiooni juhatus kinnitas eelseisvateks kohalikeks valimisteks Kuressaare linnapea kandidaadiks praeguse linnapea Mati Mäetalu.

Mäetalu sõnul on Reformierakond võtnud Kuressaares eesmärgiks panustada järgneval valitsemisperioodil lasteaedade renoveerimisse, tänavate korrashoidu ja muu taristu arendamisse ning soovib jätkata linnalt palka saavate inimeste töötasu tõstmist.

“Saaremaa pealinna areng on olnud viimastel aastatel stabiilne ja märgatav ning Kuressaarel võiks tulevikus olla ambitsioon saada Lääne-Eesti üheks tugevamaks tõmbekeskuseks,” ütles Mäetalu, lisades, et järgmise nelja aasta jooksul tuleb Kuressaares renoveerida kehvas seisus lasteaiahooned, ehitada välja peatänav koos ringristmikega ning panustada tänavavalgustusse, kergliiklusteedesse ja muusse taristusse. Kuressaare linnapea kinnitas, et samuti on vaja päevakorda võtta kultuuri-, hariduse-, spordi- ja sotsiaalvaldkonna majanduslikult rasketel aegadel vähenenud toetuste taastamine.

Tänaseks Kuressaaret üle kahe aasta juhtinud Mati Mäetalu initsiatiivil on asutud taastama töötajate palkasid ning lõpetatud linna osalus Saaremaa Golfi AS-is. Eelmistel kohalike omavalitsuste valimistel Mäetalu ei kandideerinud. Ta asus linnapea kohale pärast senise linnapea Urve Tiiduse suundumist riigikogusse. Varem on Mäetalu kuulunud Kihelkonna vallavolikogusse.

Reformierakonda kuulub Mati Mäetalu 2009. aastast, ta on abielus ja kahe lapse isa.

Print Friendly, PDF & Email