Pöide valla aasta emaks valiti Lea Laht (3)

Pöide valla aasta emaks valiti Lea LahtPühapäeval kuulutati Tornimäe rahvamajas pidulikul emadepäeva kontserdil välja Pöide valla aasta ema 2013, kelleks osutus üksikema Lea Laht. 

“Ta on tubli ema, kes kasvatab ühte last, kuid üksinda,” ütles Pöide valla aasta ema 2001 Lea Peet, lisades, et perekonna toeta üksikema näeb ju sama palju vaeva kui paljulapseline ema.

Lea Laht ütles, et aasta ema tiitel oli tema jaoks tõeline üllatus. “Ilmselt on paremaid kandidaate kui mina,” märkis ta tagasihoidlikult. Lea kasvatab üksinda 13-aastast tütart.

Kuna vallavolikogu komisjonid võtsid vastu otsuse lõpetada aasta ema valimine sootuks, otsustasid varem selle tiitli saanud emad, et nemad jätkavad tiitli väljaandmist kodanikualgatuse korras. “Neid emasid on ju palju, kes oleksid tunnustust väärt. Kui maakonnas ja vabariiklikult valitakse aasta ema, siis miks meie vald ei võiks selle tiitli väljaandmist jätkata,” rääkis Lea Peet. N-ö mitteametlikku aasta emade ühendusse, kes seekord valla aasta ema valis, kuulub ka pensionäride ühenduse eestvedaja Aili Juhkam. Tuleval aastal kuulutatakse aga välja avalik konkurss. Tänavu oli aasta ema tiitlile kaks kandidaati.

Lea Laht sai kingituseks vaasi, millele on graveeritud “Pöide valla aasta ema 2013”, ja lilled.

Print Friendly, PDF & Email