Maakonna ainulaadseim seikluspark on avatud (4)

Maakonna ainulaadseim seikluspark on avatud

HALLIKIVI SEIKLUSPARK: Esimesi samme teeb Kristina Mägi Kuressaare turismiinfokeskusest, teda juhendab alpinist Jaan Künnap. Taamal Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju. Foto: Sander Ilvest

Laupäeval avati Kärla vallas Vennati külas Saare maakonna unikaalseim, 28 atraktsiooniga Hallikivi seikluspark.

“Nüüd on see valmis ja hooaeg ees,” rõõmustas perenaine Riina Kaasik, kes koos abikaasa Kalle Voogiga kolm aastat tagasi põneva ja suuremahulise töö ette võttis. Kui võrrelda teiste seiklusparkidega, on Hallikivi pargis kõik atraktsioonid erinevad.

Männimetsas asuvas pargis on neli rada, mis algavad maapinnalt ja lõpevad laskumisega. Kui keegi näiteks tunneb, et ei suuda järgmist rada läbida, võib raja vahele jätta. Kui kõige madalam rada on maast poolteist meetrit, siis kõrgeim asub 4,6 m peal. Korraga lastakse rajale 9 inimest. Tulevikuplaanides on rajada veel näiteks päris raske rada täiskasvanutele ja rada päris väikestele, 3–6-aastastele. Praegu on laste miinimumpikkus rajale pääsemiseks 110 cm ja vanus 7 aastat. Alla 14-aastased lapsed võivad radu läbida üksnes nendega koos oleva täisealise isiku vastutusel.

Heas füüsilises vormis inimene läbib raja vähem kui poolteise tunniga. Kaalupiirangut perenaise sõnul ei ole, sest trossi katkemisjõud on üle kahe tonni.

Miks peaks seiklusparki tulema? Perenaine Riina Kaasik lubab eelkõige emotsionaalset elamust ja võimalust end proovile panna, et kas julgen ja saan hakkama. Rada on vastava tellimuse korral võimalik kasutada ka talvel.
Lumi teeb trossid küll libedaks, ent seda ekstreemsem.

Seikluspargi ehitamisel on nõu ja jõuga abistanud alpinist Jaan Künnap, kelle hinnangul on valmis tehtud väga korralik asi.

Esimene rada läbitakse koos vastava ohutuskoolituse läbinud instruktoriga. Kõik rajale minejad kinnitatakse trosside külge turvaliselt mägironija turvavarustusega. Julgestusvarustuseta on seikluspargi radade läbimine keelatud.

Seikluspark on avatud iga päev kl 12–20. Rühmadel palutakse oma tulekust kindlasti ette teatada. Kui võimalik, võiksid endale päeva ja kellaaja eelnevalt kinni panna ka üksiküritajad, sest kuna turvavarustuskomplekte on praegu üheksa, siis võib lihtsalt juhtuda, et seiklejal tuleb oodata, kuni mõni neist vabaneb. Hallikivi seikluspark ja viie ööbimiskohaga turismitalu asuvad Kuressaarest 15 km kaugusel.

Avamispäeval seikluspargis turninud Kuressaare turismiinfokeskuse turismispetsialist Kati Aus, kes on varem Valgeranna seikluspargis käinud, ütles, et tema arvates oli väga lahe. “Minule kui suurele kõrgusekartjale meeldis, et sain valida, millise raja läbin,” sõnas Kati Aus.

Ta arvas, et Hallikivi seikluspark leiab palju kasutamist, kuna Saaremaal on selline atraktsioon siiani puudunud. “Soovitan soojalt,” kinnitas Aus.

Print Friendly, PDF & Email