Aasta ema on Lidia Lõbus (FOTOD) (7)

Aasta ema on Lidia Lõbus

AASTA EMA PEREGA: Tütar Triin, ema Lidia, noorim poeg, 2-aastane Gustav. Tuttu on jäänud 5-aastane Harry Rudolf. Tema kõrval isa Toomas. Foto: Sander Ilvest

Eilsel Kuressaare linnuse kapiitlisaalis toimunud tänuüritusel kuulutati tänavuseks Saare maakonna aasta emaks viie lapse ema Lidia Lõbus.

“Kõik see on nii liigutav ja emotsionaal-ne. Kui see uudis tuli, siis ma tükk aega nutsin kohe ja mõtlesin, et mille eest. Sest kõik, mis ma olen teinud, olen teinud seepärast, et ma olen tahtnud seda teha, sest ma armastan seda, mida ma teen,” rääkis Kuressaares elav vastne aasta ema heldinult ja pisarsilmi.

Homme 44. sünnipäeva tähistav Lidia märkis, et väga kenasti võtab emaduse kokku Leelo Tungal. “Enne kui ma sain emaks, olid mul ainult puhtad riided. Enne kui ma sain emaks, sõin ma alati sooja toitu. Enne kui ma sain emaks, pesin ma iga päev juukseid ja hambaid. Enne kui ma sain emaks, ei olnud ma kunagi tõusnud öösel üles iga 10 minuti tagant, et veenduda, kas kõik on korras. Enne kui ma sain emaks, ei olnud ma kunagi tundnud seda, kui süda läheb tuhandeks tükiks, kui sa ei suuda ära võtta valu. Ma ei olnud kunagi võinud arvata, et keegi nii väike võib nii oluline olla,” luges Lidia ridu, mis saalisolijatel pisara silma tõid.

Lidia kandidatuuri seadsid üles grupikaaslased Tallinna tervishoiukõrgkooli Kuressaare õendusõppe rühmast.
“See sügavus ja soojus, mis temas on, see peegeldub meisse kõigisse,” ütles grupiõde Imbi Jäe.

Koos Saare maavalitsuse, Saarte Hääle ja Kadi raadioga aasta ema valimist korraldava Saaremaa naiskodukaitse esinaise Raili Nõgu sõnul on rõõm tõdeda, et aastatega väärtustatakse seda toredat ettevõtmist üha enam.

“Ema olla on ääretult imeline tunne,” kinnitas Nõgu, samal ajal ronis Lidiale just sülle tema noorim poeg Gustav. Raili Nõgu sõnul on kadestamisväärt, kuidas Lidia nii palju jõuab – nii kõrgkoolis õppida kui ka lapsi kasvatada.

Lidia tütar Triin ütles, et kui tema sai sel aastal 20-aastaseks, siis tema ema oli alles 19-aastane, kui sünnitas juba oma esimese lapse. “Mina küll selleks veel valmis ei oleks,” arvas Triin.

Tseremooniast ei saanud osa võtta vanim poeg Indrek, kes esitles Tartus eile oma esimest luulekogu, ja tütar Krõõt, kes õpib Inglismaal psühholoogiat.

Kuressaare linnapea Mati Mäetalu nentis, et aasta ema tiitlit ei võideta, vaid see antakse. “See antakse selle eest, et ema hoolib, on mõistev ja oskab kuulata ning soovib, et tema lastest kasvavad tublid ja tegusad inimesed,” ütles Mäetalu.

Saarte Hääle peatoimetaja Merike Pitk lausus, et emadepäev on eriline iga ema jaoks. “Ent eriti neile, kelle pühendumist on märganud ka teised,” tähendas ta.

Muusikalise vahepala pakkusid Pilvi Karu ja Toomas Tangu õpilased. Naiskodukaitsjad ja kodutütred kinkisid aasta emale traditsioonilise omaõmmeldud lapiteki.

Saare maakonna aasta ema valiti juba seitsmendat korda. Aasta isa ja aasta ema valimise algataja oli Saaremaa naiskodukaitsjate kauaaegne esinaine ja Saarte Hääle ajakirjanik, varalahkunud Rita Loel.

Print Friendly, PDF & Email