Põles kulu ja süttis saun (2)

Reedel kell 11.43 teatati päästjatele kulupõlengust Kärla vallas Kõrkkülas, kus põles ligikaudu hektar kulu. Lõkke kõrval, millest tulekahju alguse oli saanud, polnud esmaseid tulekustutusvahendeid.

Vaid kaks minutit hiljem käisid päästjad kulupõlengut kustutamas Muhu vallas Nautse külas, kus põles paarkümmend ruutmeetrit kulu. Põleng oli alguse saanud lõkkest.

Kell 14.47 kutsuti päästjad Kaarma valda Paimla külla, kus lõke oli põhjustanud paarisaja-ruutmeetrise kulupõlengu. Lõkke kõrval oli paar liitrit vett, kuid sellest põlengu kustutamiseks ei piisanud.

Laupäeval kell 17.14 anti päästjatele teada, et Kaarma vallas Muratsi külas põlevad lõkke kõrvale ladustatud kuivad palgid. Kohapeal selgus, et palgid oli süüdanud lohakalt tehtud lõke. Päästjad kustutasid tulekahju.

Sama päeva õhtul said päästjad väljakutse Kihelkonna valda Abula külla, kus põlema oli süttinud 8x 5 meetri suurune puidust saun.
Omanikud olid püüdnud leeke summutada kahe pulberkustutiga. Kui päästjad kohale jõudsid, olid leegid hoone katusest väljas.

Päästjad alustasid kustutustöid ja hoone konstruktsioonide avamist. Tulekahju tagajärjel kukkus hoone lagi osaliselt sisse. Alumine korrus sai tugevaid veekahjustusi. Hoones oli suitsuandur, mis ka töötas. Esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse pööningult metallist moodulkorstna lähedusest.

Pühapäeva hommikul kell 9.40 kutsuti päästjad Kaarma valda Lilbi külla, kus hoones töötas suitsuandur ja tuba oli suitsu täis. Kohal olnud inimesed üritasid radiaatori taga põlevat seina kustutada pulberkustutiga. Päästjad avasid seina ja kustutasid põlengu.

Oletatavasti süttis sein lühisesse läinud elektriradiaatorist.

Print Friendly, PDF & Email