Leisi vald otsib katlamajale uut operaatorit (7)

Leisi vald võib anda Leisi katlamaja edaspidi majandada küttefirmale, kes on valmis katma katlamaja rekonstrueerimisprojekti omaosaluskulud.

“Me praegu kompame soojatootjaid ja otsus tuleb siis selle järgi, kui head kokkulepped saab,” ütles Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep, kelle sõnul on Leisi vallavalitsus saatnud erinevatele soojatootjatele välja koostööpakkumised.

2012. aasta novembris kiitis KIK-i nõukogu heaks Leisi katlamaja rekonstrueerimisprojekti rahastamise, mis näeb ette katlamaja üleviimise puiduküttele. KIK on valmis toetama Leisi valla kommunaalameti alluvuses oleva katlamaja rekonstrueerimist 50% ulatuses, kuid ülejäänud kulude katmiseks on vallavalitsus alustanud läbirääkimisi soojatootjatega, kelle hulgast võib katlamaja saada ka uue operaatori.

AS-i Kuressaare Soojus juhatuse liige Paul Leemet ütles, et nende ettevõtte ei ole Leisi valla pakkumise osas veel seisukohta võtnud.
“Meil on vaja valida, kas investeerida Kuressaarde või väljapoole, ja siin ei ole meil vastust veel olemas,” märkis Leemet, kelle sõnul vajab rekonstrueerimist Upa katlamaja ning Kuressaares tuleb teha kulutusi soojatrasside uuendamiseks ja ka linna tänavavalgustuse projekti elluviimiseks.

Eile hommikupoolikul arutasid Leisi katlamajale uue operaatori leidmise küsimust ka Leisi vallavõimud ning Ludvik Mõtlepa sõnul muutus katlamaja võõrastesse kätesse andmise idee suhteliselt kahtlaseks. “Võib-olla jätkame siiski ise,” lausus Mõtlep.

Leisi katlamaja varustab soojaga koolihoonet, kooliinternaati ja 8-korterilist elamut. Katlamaja aastane soojatoodang on ca 1000–1100 MWh.

Print Friendly, PDF & Email