Saarlased said südalinna oma Mosaiigi kohviku (10)

Saarlased said südalinna oma Mosaiigi kohviku

TULEMUSEGA RAHUL: Kohviku omanik Katrin Tuisk ja peakokk Risto Laanet kutsuvad kõiki vastavatud kohvikut ja selle menüüd uudistama. Foto: Sander Ilvest

Eile avas Kuressaare kesklinnas pidulikult uksed kohvik Mosaiik – Tallinna südames asuva saarlaste kogunemiskohana tuntud kohviku Mosaiik noorem õde.

“Nüüd ei pea ainult Tallinnas Mosaiigis käima, vaid saab Saaremaal ka,” naeris nii Tallinna kui ka Kuressaare kohvikus peakokana töötav Risto Laanet. Kohviku omanik Katrin Tuisk ütles, et Saaremaal kohviku tegemine oli suurem pinge kui Tallinnas.

Ehkki aega varuti jõudsasti, alustades vajalike töödega septembri lõpus ja tõsisemalt siis jaanuarikuust, kippusid päevad enne avamist nagu ikka kiireks ja pingeliseks minema. Väike viivitus tekkis ka toolidega. Praegu on kohvikus sees toolid, mis peavad hiljem kolima terrassile. Siseruumi toolid peaksid kohale jõudma nädala pärast. “Tagasilööke on olnud igasuguseid, aga need on kõik kenasti ära lahenenud,” tähendas Laanet. Katrin Tuisk lisas, et tema arvates on lõpptulemus ilus.

Hubase ja õdusa kohviku idee on pakkuda restoranikvaliteeti kohviku hindadega. “Lihtne menüü, kus pigem vahetame roogasid tihedalt ja teeme vähe asju hästi, kui palju ja halvasti,” selgitas Risto Laanet, kelle sõnul on menüü hästi kompaktne ja väike, ent samas üritatakse jääda võimalikult lihtsaks. “Usun, et kõik leiavad endale siit midagi sobivat,” sõnas ta.

Pakutakse näiteks marineeritud angerjat, tehakse ise vorste ja muidugi kooke, mida saab ka kaasa osta. Kindlasti on koogivalikus peakoka oma lemmik – Napoleoni kook.

Võimalikult palju püütakse kohvikus kasutada kohalikku toorainet. Näiteks võetakse menüüsse Saaremaa lihaveiseburger jpm. Sügisest on plaanis hakata pakkuma päevapraadi.

Kohvikus on ka suurepärane viski-, veini- ja konjakivalik ning hõrk kohv, mis on Tallinnas väga head tagasisidet saanud ja millist Saaremaal keegi teine ei paku.

Suvi on kohviku omaniku sõnul rohkem sisse elamiseks. Sügisel on plaanis hakata korraldama klaveriõhtuid. Kohvikuruumis, mille seinu ehib valik fotograafide Peeter Kuke ja Raul Vinni fotodest, on 55 istekohta. Lisaks on 60 kohta väliterrassil.

Mosaiik on avatud kõikidel nädalapäevadel. Argipäeviti kl 10–23 ja nädalavahetustel kl 11–24. Kl 10–12 pakutakse ka hommikusööki. Samuti on võimalik tellida pidupäevalaudu, milleks tellijale koostatakse personaalne pakkumine.

Ruumid renoveeris AS Saare Erek, mööbel telliti Otto Sisustusest. Mosaiik asub linna keskväljaku servas Tallinna tn 1, kunagise Wildenbergi kohviku ruumides, kus viimati tegutses Salva Kindlustus.

Loe ja vaata rohkem pilte Oma Kodu järgmisest numbrist

Print Friendly, PDF & Email