Lümanda vald asub PRIA-ga võitlusse (13)

Lümanda vallavalitsus tellib Atla sadama vesiehitusmahtude ülemõõtmiseks ekspertiisi, et saada tuge vaidluses PRIA-ga, kes nõuab üle 38 000 euro sadamale antud toetusest vallalt tagasi.

Lümanda vallavanem Jaanika Tiitson ütles Saarte Häälele, et PRIA nõudele vaide esitamiseks on aega 24. maini. Vallavalitsus on seni tutvunud PRIA auditiga ning jagas teisipäeval infot volikogu ja majandus- ja eelarvekomisjoni liikmetele ja MTÜ Lümanda Sadamad esindajale.

Tiitsoni sõnul on PRIA tehtud mahuarvutustes suured küsitavused. Näiteks väljakaeve mahu osas – kui PRIA andmeil on materjali kasutatud sadamaala tagumise osa täiteks 130 m3, siis vallavalitsuse andmeil on kogus vähemalt 880 m3.

Teine näide on slipiga seotud: slipi aluse väljakaeve maht oli 100 m3, mis tuli täita erineva fraktsiooniga killustikuga. “Tagasitäite mahuks on aga hinnatud ainult 16 m3 – kui see päriselt nii oleks, siis peaks slipi koha peal olema praegu suur auk, ometi on slipp oma kohal õigel kõrgusel täiesti olemas,” selgitas Tiitson.

Mahtude ülekontrollimiseks tellib vallavalitsus ekspertiisi, mille tegemise juurde kutsutakse ka teised osapooled.

Lümanda vald taastab Atla sadamat kolmes etapis. Kui esimese etapi (kalakai, kaldakindlustus, slipp ja kaks ujuvkaid) raha, 191 000 eurot on välja makstud, siis sama suurest II etapi rahastusest (kaide ja lainemurdjate rajamine) on seni välja makstud 56 protsenti.

“Et 44% on veel välja maksmata, ei tähenda automaatselt, et kogu summa selle 44% ulatuses jääb välja maksmata. Me maksame abikõlbliku osa ja jätame maksmata mitteabikõlbliku osa – see puudutab ka III etappi,” ütles PRIA pressiesindaja Maris Sarv-Kaasik.

Atla sadama rekonstrueerimise III etapi tööde (sadama lõplik valmimine) rahastamiseks mõeldud summast – ligi 64 000 eurot – pole seni välja makstud midagi.

Jaanika Tiitsoni sõnul jäid III etapis toetuse alt välja mõningad lisatööd 1440 euro väärtuses.

“Selles osas jõuame ehitajaga ilmselt kokkuleppele. Nii II kui ka III etapi tööd sadamas lõppesid eelmise aasta novembris ning ehitajad on siiani pidanud oma tasu ootama. Selles olukorras oli mõttekam leppida summa vähendamisega, kui jätkata vaidlust,” lausus Tiitson.

“II etapis oleme mahte arvutanud igatpidi ning ei leia, et oleksime lubatust vähem ehitanud,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email