Kärla õpilased lähevad üleriigilisele teatrifestivalile

Teisipäeval toimus Kuressaare linnateatris Saaremaa algklasside näitemängupäev, mille grand prix’ pälvis lavastusega “Kuidas Kalevipoegadele nimesid otsiti” Kärla kool.

Kärla põhikooli noored näitlejad, kelle juhendajad on Külli Luup, Anne Pildre ja Ülle Vallaste, esindavad Saare maakonda noorema astme teatrifestivalil, mis toimub 10.–11. mail Abjas.

Žürii esimees, Eesti harrastusteatrite liidu juht Kristiina Oomer märkis, et tema jaoks on väga oluline, et oleks lugu ja oleks näha, kuidas tekivad rollid ja rollidele luuakse erinevad karakterid.

“Need olid põnevalt lahendatud. Vahel arvatakse, et algklassilapsed on liiga noored, aga minu arvates nemad näitasid, et ka algklassilastel on huumorimeel õiges kohas ja nad tajuvad väga hästi paljusid asju, millest me võib-olla arvame, et nad ei saa aru,” rääkis Kristiina Oomer, lisades, et olid tublid rollilahendused ning vahvad lavastustehnilised ideed ja mõtted.

Saaremaa näitemängupäeval osales 143 last kümnest maakonna koolist. Žüriisse kuulusid Kristiina Oomer, Kuressaare linnateatri direktor ja näitleja Piret Rauk, Saare maavalitsuse kultuurinõunik Valve Heiberg, Saaremaa ühisgümnaasiumi 11. klassi õpilane ja rahvateatri näitleja Airike Vipp ning Kuressaare Kultuurivara haldusjuht ja rahvateatri näitleja Mati Talvistu.

Maakondliku näitemängupäeva korraldasid MTÜ Saaremaa Huvijuhid ja Saare maavalitsus.

 

Tulemused

Grand prix
Kärla Põhikool – “Kuidas Kalevipoegadele nimesid otsiti”

Laureaadid
Kuressaare Vanalinna Kool – “Muinasjutumaal II – MUNA”, juhendaja Kadi Tänav-Tänak
Orissaare Gümnaasiumi 4. kl – “Kadunud tedretäpid”, juhendaja Lia Alas

Eripreemiad
Parim tüdruknäitleja – Liisi Kilgas (Pipi), Salme PK
Parim poissnäitleja – Paul Oskar Kuris (Harakas), Valjala PK
Huumoripreemia – Aste PK 1. kl “Kakuke”, juhendajad Monika Leepere, Reet Lõugas
Eheda saaremaisuse eest – Lümanda PK “Meite pere lambalugu”, juhendajad Külli Lindau, Reet Laht, Karin Pulk

Print Friendly, PDF & Email