Kevadlilli on rohkesti, ostjaid aga vähe

Kevadlilli on rohkesti ostjaid aga väheValjala aednik Jaan Aasel pakkus eile teist päeva Kuressaare turul rikkalikus valikus kevadlilli, kuid ostjaid paraku nappis. “Võrreldes eelmise aastaga tulin sel kevadel turule nädalajagu päevi hiljem, kuid ostjate jaoks on aeg ikkagi liiga varane. Kalmistule viimiseks mõned inimesed võõrasemasid siiski ostsid,” ütles Jaan Aasel eilsel vihmasel ennelõunal.

Ometi leiab staažikas lille- ja aedviljakasvataja, et midagi hullu sel kevadel lahti pole. “Mitu inimest on käinud juba rääkimas, et ostavad nädalavahetusel suurema koguse taimi. Kogemuste põhjal võin öelda, et emadepäevaks on kõik lilled müüdud,” rääkis Aasel.

Tomatitaimi ja amplitaimi pakub aiapidaja ka. Möödunud aastal küsis Aasel võõrasemataime eest 60 senti, tänavu peab ostja 10 senti rohkem maksma. “Mis teha, kulutused on kasvanud. Seepärast pean ka natuke rohkem küsima,” selgitas Aasel.

Tomatitaime eest tuleb ostjal turul maksta 80 senti. “Siin üks klient just ütles, et kui ta peaks kodus taimi ette kasvatama ning oma tööd ja vaeva ka arvestama, siis läheks see talle palju rohkem maksma,” märkis Aasel.

Aedniku hinnangul tuleb ilmade soojenemist veel oodata, küll siis ka kaup minema hakkab.

Print Friendly, PDF & Email