Taavi ja tema südameasjad

Taavi ja tema südameasjad

MEELDIB NÄIDELDA: “Ma lähen kohe nii tegelaskuju sisse, olen nagu teises maailmas, mõtlen ka hoopis teisiti kui muidu,” ütleb Taavi Aeg, kes sai minifilmide festivalil parima näitleja preemia. Foto: Ave Mägi

Suured kurvad ja veidi ärevil silmad vaatavad pingsalt tühjusesse. Järsku maandub neil silmadel valju mütsatuse saatel lumepall. Kostab naerulagin… Aga kinopublik puupüsti täis saalis ei naera. Vaatajad kohendavad end hoopis mugavamalt istuma ja jälgivad hinge kinni pidades lugu, mis end sünge muusika saatel lahti kerib. Käimas on Kuressaare gümnaasiumi minifilmide festival. Paar tundi hiljem pärjatakse film “Inside” grand prix’ga ja selles peaosa mänginud Nasva noormees Taavi Aeg pälvib žüriilt parima näitleja preemia. Aplaus saalis ei taha kuidagi lõppeda.

Kohtume Taaviga intervjuu tegemiseks, kui käimas on Südamenädal, ja seetõttu olen võtnud nõuks pärida temalt südameasjade kohta.

Taavi silmad on erinevalt filmi tegelaskujust säravad ja uudishimulikud. Ega teisiti olekski vist võimalik, kui tegeled muusika, näitlemise, trennide ja kõige muuga, mida põnevat elul pakkuda on. Õppimine on küll prioriteet number üks, millega peab tegelema, aga ülejäänu on see, millega Taavi tegeleda tahab.

Südameasjaks peab Taavi siiski muusikat, kaksikvend Taneliga on nad oma sõnul titest peale koos laulnud. Ühiselt tehakse ka bändi, kus Tanel on kidramees ja sõber Kairo Kiider ka. Kolmekesi on nad juba üsna tuntud-teatud ja esinemisi jagub. Kui vahel solistina esinedes kipubki lavanärv sisse tulema, siis koos Taneli ja Kairoga on palju kindlam laval olla. Kogemusi juba üksjagu saadud.

Lavaga kavatseb Taavi end ka tulevikus siduda. Pärast gümnaasiumi tuleb muidugi kaitseväeteenistus läbida, aga näitlejakarjäär on kindlasti üks võimalikest teedest, mida rõõmsameelne noormees plaanib.

Oma osa sellistes valikutes mängib kindlasti koolivahetus, mis on teda enda kinnitusel palju aktiivsemaks muutnud. Vanem vend kutsus Kuressaare gümnaasiumisse, ütles, et on hea kool. Tasus kuulda võtta küll, nendib Taavi nüüd. Tanel otsustas sama kooli kasuks ja vennaga koos õppida on paras boonus, arvab Taavi.

Üsna 10. klassi alguses oli vahepeal tunne, et süda on saapasääres – mõttes oli SÜG-i tagasi minna, sest kohenemine uute oludega võttis veidi aega. Aga see läks üle, klassikaaslased on toredad ja klassivälist tegevust jätkub piisavalt.

Filmi teha oli vägev

Filmi “Inside” peaossa sattumist peab Taavi ise juhuslikuks, kuigi eks see, et talle näitlemine meeldib, on teada paljudele. “Ma lähen kohe nii tegelaskuju sisse, olen nagu teises maailmas, mõtlen ka hoopis teisiti kui muidu,” räägib Taavi oma esimesest filmirollist.

Jako Jõgi ja Sissel Maria Mägi mõtlesid filmiloo alguse välja ja Taavi pakkus omalt poolt lõpplahenduse. “On küll skisofreeniline, aga see oligi nii mõeldud,” tunnistab ta ja lisab, et filmi teha oli vägev.

“Inside`i” režissöör Sissel Maria iseloomustab Taavit kui väga positiivset ja rõõmsameelset klassikaaslast, kes haarab kinni igast põnevast asjast ja lööb aktiivselt kaasa. “Kui Taavi midagi teha otsustab, siis teeb ta oma pühendumusega teistele silmad ette,” ei ole naerusuine Sissel Maria kiitusega kitsi.

Heade tulemusteni viib pühendumine

Pühendumise “patu” võtab Taavi ka ise omaks. “Näiteks võistlustel, kui keegi meeskonnast väga ei viitsi mängida, siis lähen küll natuke närvi ja ütlen, mis passite, võtke end kokku!” naerab Taavi, keda kurjana eriti ette ei kujuta.
Küsimus, mis tal südame täis ajab, võtab mõtlema. “Ülbitsemine ja sõnade kallal närimine ei meeldi. Nähes koolikoridoris nooremaid poisse üksteisega tüli norimas, mõtlen küll, et ehk nad kasvades saavad aru, mida valesti teevad.”

Pisut kimpu jääb Taavi ka siis, kui mõtleb, mis teda südamest naerma ajab. “Ehk see, kui keegi väga naljakalt naerab,” sõnab ta ja selles vastuses pole grammigi pahatahtlikkust.

Lõpetuseks uurin veel, kuidas 18-aastane noormees oma südame eest hoolt kannab? Kas temavanused noored sellele üldse mõtlevad?

“Tüdrukute kohta ma ei tea, on nad kaalujälgijad või mida teevad, aga poisid küll midagi spetsiaalset ei tee. Kokakoolat ja friikaid ikka tarbitakse, aga ega tervislikkuse peale vist suurt ei mõelda praegu. Ehk kunagi kauges tulevikus… Ise ma rämpstoitu ei söö, sest mu ema teeb lihtsalt nii hästi süüa!”

Ilme Õunapuu

Print Friendly, PDF & Email