Puugivaktsiini hind jahmatas (7)

Lehetoimetusse pöördus inimene, kes oli rabatud sellest, et puukentsefaliidi vaktsiini hind on 50 protsenti tõusnud. Kui enne maksis puugisüst 18 eurot, siis nüüd maksab 28 eurot. 

Terviseagentuuri juht perearst Madis Tiik selgitas, et hind sõltub sellest, mis hinnaga vaktsiini Eestisse tuuakse. “Kuna maaletooja tõi sel aastal vaktsiini sellise hinnaga, mis on peaaegu rohkem kui 10 eurot kõrgem, kui oli eelmisel aastal, siis selline ongi vaktsiini väljamüügihind,” rääkis Madis Tiik, kelle sõnul muutub hind igal aastal.

Ta selgitas, et kui ühel ravimifirmal on kogu Euroopas vaktsiini tarneraskused, siis teine firma, kellel on probleeme piisava koguse tootmisega, kasutab juhust ja tõstab hinda.

“Hinnatõusu tingibki see, et kui on defitsiit, siis hinnad tõusevad,” tõdes Tiik, kinnitades, et Terviseagentuuri puugibussis sel aastal vaktsiinisüsti hind enam ei muutu.

Terviseagentuur tegi eelmisel sügisel lepingud ravimifirmadega ära ja sisuliselt on neil aastavarud olemas.

“Ma julgen öelda, et meil on üks odavamaid teenuseid kogu Eestis,” märkis Tiik, lisades, et nad teevad ka päris palju soodustusi.
Tallinnas nakkushaiguste keskuses maksab puugisüst näiteks 30 eurot.

Madis Tiigi sõnul kasutavad saarlased võimalust end puugibussis vaktsineerida aktiivselt. Näiteks külastas bussi läinud reedel 60 inimest.

Print Friendly, PDF & Email