Õed Peidid tahavad mängida välismaal (1)

Õed Peidid tahavad mängida välismaal

MEISTRID: Eliisa (nr 8) ja Nette Peit (nr 9) on kohe naiskonnaga väljakule minemas. Foto: Rene Kundla

Teist aastat järjest Viljandi Metalli naiskonnaga Eesti naiste võrkpallimeistriteks kroonitud Eliisa ja Nette Peit tahavad võimalusel jätkata karjääri välismaal.

22-aastane Eliisa Peit ütles, et edaspidised plaanid ei ole veel kindlad, sest kõigepealt tuleb kool lõpetada ja siis edasi mõelda. “Võimalusel läheks välismaale,” märkis ta. “Soome oleks esimene variant. Sealne mängutase on mulle ühisliiga mängude põhjal tuttav. Kõige tugevamates naiskondades vist veel hästi hakkama ei saaks, aga tabeli tagumise poole omades kindlasti.”

Ka 21-aastane Nette Peit tunnistas, et järgmisel hooajal võiks ikka juba välismaale mängima minna. “Midagi konkreetset veel ei ole, sest ma pole selle asja peale seni nii täpselt mõelnud, aga plaan on,” lausus ta.

Viljandi Metalli peatreeneri Peeter Vahtra sõnul on maailm Eliisa ja Nette Peidi ees lahti, sest nad on suurepärased mängijad ja head inimesed. “Kui nad jäävad Eestisse, siis loodetavasti ikka tugevaimasse naiskonda,” märkis peatreener.
“Kui nad lähevad välismaale, siis on tüdrukutel head eeldused ka seal läbi lüüa. Loodus on neile palju andnud ja kui nad oskavad selle ära kasutada, võivad nad kaugele jõuda.”

Eesti meistrivõistluste finaalseerias oli Viljandi Metalli vastaseks Familia Võru naiskond, keda võideti 3 : 0. Metall krooniti neljandat korda järjest Eesti meistriks.

Peeter Vahtra hinnangul oli Saaremaa neidudel meistritiitli sepistamisel kindel roll. “Eliisa oli meil ikka kogu hooaja põhikoosseisus, Nette sai finaalseerias vähem mängida, sest kasutasin tema positsioonil kogenumaid mängijaid,” lausus ta. “Aga kui Mari-Liis Graumann oli talvel mitu kuud vigastatud, siis täitis just Nette tema koha ja sai väga edukalt hakkama.”

Eliisa Peit tunnistas, et tänavune tiitel tuli mullusest raskemalt, sest hooaeg ei olnud nii hea, kui varem. “Võidud polnud nii ülekaalukad,” arvas ta. “Oma panusega ma päris rahul ei ole, saab paremini. Kõiki elemente tuleb lihvida, aga eriti blokki.”

Nette Peit oli õe hinnangutega hooajale nõus ja tõdes, et naiskond ei olnud sel aastal piisavalt tugev ja isegi Soomes mängiti tänavu halvemini. Tema sõnul polnud sellist kindlat liidrit, kes oleks vajalikul hetkel asja ära otsustanud.

“Endaga ma rahul pole, sest ei saanud palju mänguaega,” lausus Nette Peit. “Üritasin treeningutel maksimaalselt, et treenerile silma paista, aga ju siis Graumann oli minust parem. Kogemusi oleks juurde vaja.”

Nii Eliisa kui ka Nette Peit on kutsutud 2. mail algavasse naiste koondise treeninglaagrisse.

Print Friendly, PDF & Email