Hotelliadministraator ja matemaatikaõpetaja käisid mööblirestauraatori praktikal

Hotelliadministraator ja matemaatikaõpetaja käisid mööblirestauraatori praktikal

VIIVE JA EVELYN: Viive Käiro ja Evelyn Sipelgas õpivad ametikoolis mööblirestauraatoreiks ning käisid Soomes Turus välispraktikal. Foto: Turu maalrikool

Kuressaare ametikoolis mööblirestauraatoreiks õppivad hotelliadministraator ja matemaatikaõpetaja olid kolm nädalat Soomes Turu maalrikoolis välispraktikal uusi erialaoskusi ja kogemusi omandamas.

“Kummalegi anti 70-ndatest pärinev väike nurgakapp, mis tuli korda teha,” rääkis veidi üle aasta koos teiste täiskasvanutega õhtuti ja nädalavahetustel mööblirestauraatoriks õppinud Evelyn Sipelgas. “Lihvisime, tegime spooniparandusi, lakkisime ja peitsisime.”

Praktikandid said proovida ka mööblimaali tegemist. “Meil seda mööblimaalimist eriti pole, see on rohkem Põhjamaade värk,” märkis Sipelgas.

“Saime ka proovitükil harjutada šellaki pealekandmist, korraliku tulemuse saamiseks tuleb seda villase palli abil peale kanda kaheksa või enam korda,” rääkis ta. “Tulemuseks on peegelsile kõrgläige. Mul kodus on üks ampiirpeegel šellakit ootamas.”

Kokku kandideeris Soome praktikale kuus õpilast. “Töölt võtsin õppepuhkuse ja lapsi hoidsid isa ja vanavanemad,” ütles Sipelgas, kellel on neli last vanuses kaks kuni kaheksa aastat.

Evelyn Sipelgas tuli 2012. a veebruaris ametikooli õppima koos õega. “Kange tahtmine oli midagi õppida ja mul on kelder vana träni täis, mille tahaks korda teha nii, et neid asju tuksi ei keeraks,” rääkis ta. “Siiani pole ma õppima tulekut kahetsema pidanud. Vahel saab õpetajatele öelda ka, et seda või teist asja tahaks veel proovida või rohkem teha.”

“Soomes saime sealsetele õpilastele oma nippe näidata ja ise ka palju asju kõrva taha panna. Õhtul kirjutasin need üles,” rääkis ta. “Olen kunagi soome keele kursustel käinud, aga põhikeeleoskus on tulnud hotellis,” märkis Sipelgas. “Soomes sain oma “hotellikeelega” kõik jutud räägitud.”

Mööblirestauraatorite õppeaeg on kaks aastat. Juba praegu on alustatud ka lõputööde tegemist.

“Mul on 50-ndatest pärit tugitool – raadiotool, nagu siis öeldi. Praegu käib kõva vedrude sidumine.”

Õppurite ettevalmistus- ja sõidukulud ning elamis- ja majutusraha Turus finantseeriti Leonardo da Vinci programmist.
Praegu õpib Kuressaare ametikoolis õhtuti, nädalavahetustel ja tsükliõppes enam kui kakssada täiskasvanut üle kümne õppekava alusel.

Taavi Tuisk

Print Friendly, PDF & Email