Wikileaksi värskelt avalikustatud materjalides oli andmeid ka Thatcheri kohta

Wikileaksi värskelt avalikustatud materjalides oli andmeid ka Thatcheri kohta

ELUKREEDO: Margaret Thatcheri kui poliitiku eesmärk: Laske rikastel veelgi rikkamaks saada! Foto: internet

Lõppeval nädalal oli rahvusvahelise elu tippsündmus kahtlemata Briti endise peaministri Margaret Thatcheri surm. Nagu surnutest ikka, räägiti temast ajakirjanduses palju head. Kuid üllatuseks leidus ka erandeid, kellele Raudse Leedi surm suurt rõõmu valmistas.

Veel enne seda, kui maailmale sai teatavaks Margaret Thatcheri surm, levis rahvusvahelistes meediakanalites uudis, et skandaalne Wikileaks avalikustab oma veebilehel järjekordse paketi salastatud dokumente, mis pajatavad Ameerika Ühendriikide diplomaatia telgitagustest. Seekordsed dokumendid räägivad peamiselt elu-olust 1970. aastate keskpaigas ja muude teemade seas leidus neis andmeid ka Margaret Thatcheri kohta.

“Otsustusvõimeline, äärmiselt enesekindel, distsiplineeritud, otsekohene ja väga haritud” – selliste sõnadega on Briti tulevast peaministrit iseloomustatud ühes USA salajases dokumendis, mis pärineb aastast 1975. Sel aastal valiti Thatcher opositsioonis oleva Suurbritannia Konservatiivse Partei etteotsa. Juba aasta pärast esineb Thatcher konservatiivide juhina kõnega, milles kritiseerib teravalt Nõukogude Liitu.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email