Virtu pürib Eesti parimaks e-teenuseks

Virtu pürib Eesti parimaks e-teenuseks

EI PÕLGA MOODSAID VAHENDEID: Virtu projekt on tõestanud, et eakad inimesed tegelikult suudavad ja tahavad moodsate vahenditega suhelda. Fotol jälgib eakaid monitorilt Kuressaare päevakeskuse juhataja Tiia Tammsalu. Foto: Peeter Kukk

Eesti parimaks e-teenuseks kandideerib ühtekokku 77 lahendust. Teiste seas on tervisevaldkonnas parimaks pürgimas Saaremaal käima lükatud Virtu projekt.

Virtu võimaldab nn arvutivõhikutele kohandatud liidesega arvutite abil sotsiaalsesse isolatsiooni jäänud kasutajatel (nagu nt eakad) tarbida terviseteenuseid ja osaleda ergutavates rühmategevustes.

Saaremaa arenduskeskuse juhataja ja Virtu projekti juhtkomitee liige Piret Pihel ütles Saarte Häälele, et eelkõige otsustasid nad Virtuga kandideerida seepärast, et otsivad võimalusi jätkata teenuse pakkumist ka pärast projekti lõppemist. “Kahjuks lõpeb projekt juba sellel suvel,” tõdes Pihel.

Teenus on end aga igati õigustanud, vaatamata sellele, et esialgu tundus see Piret Piheli sõnul paljudele liialt innovaatiline. On ilmnenud, et ka eakad inimesed tegelikult suudavad ja tahavad moodsate vahenditega suhelda.

“Loodan väga, et suudame tõmmata tähelepanu ja leida virtuaalteenuse pakkumise jätkamiseks nii uusi koostööpartnereid kui ka rahastajaid,” oli arenduskeskuse juhataja lootusrikas.

Peale Virtu on tervisevaldkonnas kandideerimas veel kaks e-teenust. Üks neist e-visiidi ja e-konsultatsiooni teenus, mille abil saab perearst edastada eriarstile patsiendi ravile suunamise vajaduse või konsulteerida edasise ravi vajaduse ja sisu osas.

Teine aga sotsiaalkindlustusametile loodud andmepäringuteenus, mille eesmärk on võimaldada ekspertarstidel määrata tervise infosüsteemi andmete taaskasutamise kaudu taotlejatele puude raskusaste ja püsiv töövõimetus.

Kõnealust konkurssi korraldab riigi infosüsteemi amet iga kahe aasta tagant, selgitamaks välja viimastel aastatel loodud parimad e-teenused. Tänavune konkurss on juba viies ja kannab nime “Eesti parim e-teenus 2013”.

Konkursil on seitse kategooriat: e-äri, e-tervis, e-haridus, e-meelelahutus, e-kultuur, e-valitsemine ja e-kaasamine. Esitatud e-teenuste seast valitakse välja iga kategooria võitja ja peavõitja. Samuti valitakse välja kuni kaheksa teenust, mis esindavad Eestit rahvusvahelisel e-teenuste konkursil World Summit Award. Võitjad kuulutatakse välja 19. aprillil.

Print Friendly, PDF & Email