Külatee muutus sopaojaks (17)

Külatee muutus sopaojaksViis aastat tagasi oma vanaonu majja elama asunud internetiturunduse ja kodulehtede valmistamisega tegelev arvutispets Tanel Põld (fotol) ei osanud tollal ette kujutada, et 2013. aasta aprillis on tal raskusi sõidukiga kodust välja pääsemisega.

“Hänga–Laadla külatee on muutunud sopaseks ojaks. Sõiduautoga on seda väga raske läbida ja teinekord on “õnnestunud” ka porisse kinni jääda. Ukerdame kannatlikult mudas ja püüame hakkama saada,” kurtis Tanel Põld eile Saarte Häälele koduküla tee olukorda.

Põllu sõnul käib külateel aktiivne metsa väljavedu. Puude laadimiskohtadele on külaelanike hinnangul tekkinud lausa väikesed järvekesed. Tanel Põld on probleemist rääkinud ka Torgu vallavanemale Tiit Põllule.

Hänga küla elanike arvates on imelik see, et ümberkaudsetel riigiteedel on raskusepiirangud (10 t) peal. Külateedele ei peaks rasked metsaveoautod üldse jõudmagi. Mida on vallavalitsus säärases olukorras ette võtnud, küsisime eile vallavanemalt.

Vallavanemaga sel teemal dialoogi pidanud Tanel Põld märkis, et tema ei näe probleemi metsa ülestöötajates ja puidu väljaveos.

Külamehe arvates on imelik see, et vallavanem lubab raskeid 15-tonniseid (ilma koormata) metsaveokeid külateedele, samas kui ümberkaudsetel suurtel teedel kehtib piirang (10 tonni). “Reaalsus on see, et tühi metsaveok kaalub umbkaudu 15 tonni. Arvestades tee viimaste aastate koormust, ei ole seda piisavalt taastatud. Teatud piirangud ja konkreetne ajastus võiks üks vähenegi asi olla, millega vallavalitsus tegelema peaks,” ütles Tanel Põld.

 

Kommentaar

Tänan kohalikke elanikke, ka Tanel Põldu info eest, mida sain juba reede õhtul. Metsafirmad lähevad aastatega korrektsemaks. Mõnega on probleeme rohkem, mõnega vähem. Lubasin siis vedada, kui öösel oli 6 kraadi külma ja päeval oli –1.

Väike segadus oli ka Hänga–Laadla teel, sest esialgu sain aru, nagu veaks mitu firmat. Postiljoniga, kes teid sõidab, on kokkulepe, et ta teatab, kui hakkab kehvemaks minema. Sõidan seda teed pärast Taneli infot igal päeval väikeautoga.

Kevad on ja teede ääres on sulamata lumevallid. Kruusateed on nagu kausis ja sula saabudes väga vettinud. Oleme igal aastal teinud umbes 2 km mustkatet. Kahjuks rohkem ei jõua, aga see on ainuke tegevus, mis päästab.

Tiit Põld

Print Friendly, PDF & Email