Gripi asemele tuli rotaviirus

Perearst Sille Väli (fotol) ütles, et viimastel nädalatel on hingamisteede katarridele lisandunud rotaviiruse põhjustatud kõrge palaviku, oksendamise ja kõhulahtisusega kulgev tõbi.

Väli sõnul oli sel aastal viirushaiguste kõrgaeg veebruaris ja märtsis. Haigestumised olid palju raskemad kui eelmistel aastatel ning haigusnähtude põhjal võis öelda, et paljudel juhtudel oli tegemist ikka päris gripiga.

“Üks põhjus oli kindlasti see, et sellel sügisel-talvel olid inimesed gripi vastu vaktsineerimisega väga tagasihoidlikud,” tähendas Väli, lisades, et temal oli vaktsineeritute arv kolm korda väiksem kui eelmisel hooajal.

“Praegu on haigestumisi küll vähem, kuid neid ikka on. Vist on põhjuseks ka pikaleveninud talv,” arvas dr Väli.

Terviseameti andmetel püsis ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine möödunud nädalal stabiilsena, arstide poole pöördus 5441 haigestunut, neist veidi üle 42 protsendi lapsi.

Gripilaadsetesse haigustesse ja grippi haigestumiste arv langes eelneva nädalaga võrreldes 12 ja 38 protsenti. Siiski on terviseameti teatel veel vara rääkida gripi hääbumisest, sest gripiviiruse põhjustatud haigusjuhte registreeritakse veel pea kõikides maakondades.

Print Friendly, PDF & Email