Eesti üks väikseimaid koole otsib uut koolijuhti (3)

Eesti väikseim kool otsib uut koolijuhtiRuhnu põhikooli kauaaegne direktor Ants Pirso on otsustanud pensionile minna ja seega otsitakse Eesti ühele väikseimale koolile uut direktorit. 

Poole ametikohaga direktoriks kandideerijalt nõutakse vastavat kvalifikatsiooni ja kasuks tuleb ka reaalainete õpetamise kogemus.

Uue koolijuhi töökoormus ei ole eriti ränk, kuna Ruhnu koolis õpib praegu 7 õpilast.

Ruhnu senine koolidirektor Ants Pirso (pildil) ütles Saarte Häälele, et tal on nüüd aeg minna väljateenitud puhkusele. “Asendamatuid ei ole,” lisas üle kümne aasta Ruhnu kooli juhtinud Pirso, kes veel eelmisel kevadel näitas praegust koolimaja ja rääkis uue koolimaja ehitusplaanidest ka Saarte Häälele.

“Kooli ehituse ja kooliga seonduvate probleemidega tegeletakse edasi,” kinnitas direktor ja tema sõnu kinnitas ka vallavanem Aare Sünter.

Praegu on käimas uue koolimaja ehitamise eeltööd, mis tähendab ka uuele koolidirektorile kindlasti koolimaja valmis ehitamise töös osalemist.

Ruhnu vallavanem Aare Sünter ei tahtnud täpseid kuupäevi veel välja öelda, kuid kindlasti saab maja valmis lähiaastatel. Sünter lisas, et küllap leiab uus koolidirektor saarel endale ka elamise. Praegune koolijuht üürib elamispinda eraisikult.

Uus direktor peaks tööle asuma 15. augustist, avaldusi oodatakse 12. maiks.

Print Friendly, PDF & Email