Saaremaa tänavune suurim teeremont hakkab peagi pihta (20)

Saaremaa tänavune suurim teeremont hakkab peagi pihta

KOOSKÕLASTUSED TULID VALUTULT: “Läbirääkimised maaomanikega on praegu lõppjärgus ja keegi vastu ei ole,” kinnitab Toomas Magus. Foto: Sander Ilvest

Tee-ehitusettevõte AS Tref Nord alustab lähinädalatel Sõrve maan-tee Nasva ja Mändjala vahelise teelõigu rekonstrueerimist.

Maanteeameti Kuressaare esinduse peaspetsialist Toomas Magus ütles, et viie ettevõtte osalusel läbi viidud riigihanke võitnud AS Tref Nord ehitab 3,4 km pikkuse teelõigu (Sõrve maantee 7,8–11,2 km) valmis 2,3 miljoni euro eest. Sellest kulub maantee rekonstrueerimiseks 1,5 miljonit eurot ja kergliiklustee ehituseks 0,8 miljonit eurot.

Töö käigus laieneb asfaltkatte 7 meetrit 8 meetrile, nagu seda tehti Kuressaare ja Nasva vahelisel lõigul kaks aastat tagasi. Rekonstrueerimistööd peaksid algama 15. aprillil ja lõppema 15. septembril. Tee-ehituse ajaks teed kinni ei panda.

AS-i Tref Nord juhatuse liikme Mikk Pääru sõnul on ettevõte täiesti valmis tööga tähtajaliselt alustama, kuid ilmselt lükkub tööde alguskuupäev pisut edasi ilmastikutingimuste tõttu.

Kooskõlastused olemas

“Lumi peaks olema sulanud ja väljas peaksid olema plusskraadid,” selgitas Pääru, kelle kinnitusel pole praegu siiski ühtegi probleemi, mis takistaks objekti tähtajalist lõpetamist. Pääru lisas, et kogu tee-ehituseks vajalik materjal ostetakse kohalikelt ettevõtetelt.

Kui paar aastat tagasi oli maanteeametil maantee rekonstrueerimisel suuri probleeme Nasva maaomanikelt kooskõlastuste saamisega, siis seekord on kooskõlastuste saamine läinud valutumalt.

“Läbirääkimised maaomanikega on praegu lõppjärgus ja keegi vastu ei ole,” kinnitas Toomas Magus, kelle sõnul on praeguseks jäänud sõlmida vaid mõned notariaalsed lepingud. Teeäärsete kruntide omanikud on juba ka aktiivselt alustanud puude ja võsa mahavõtmist.

Enne kergliiklustee ehituse algust paigaldatakse kergliiklustee alla veetorustik, mille projekteerimine praegu käib. Nasva pumplast kuni Mändjala kämpinguteni kulgev veetorustik on eelkõige vajalik Päikseranna kinnistule rajatava puhkekeskuse tarvis, kuid huvi sellega liitumiseks on üles näidanud ka teised maaomanikud. Kuigi kohene vajadus veetrassi järele puudub, nõuab maanteeamet selle väljaehitamist praegu, et hiljem ei peaks tehtud tööd ümber tegema.

Tööd kahes etapis

Toomas Magusa sõnul on neil asjaajamises olnud tulu koostöökokkuleppest Kaarma vallavalitsusega, kes sõlmis kergliiklustee valgustuse liitumislepingu. Kaarma valla õlule jääb ka rajatava kergliiklustee valgustuse ja selle hooldamise eest tasumine. Juba praegu tasub vald Kuressaare ja Nasva vahelise kergliiklustee valgustuse eest.

Magus märkis, et ehkki Sõrve

maantee rekonstrueerimine on küll valmis projekteeritud kuni Tehumardini, otsustati töö teha kahes etapis: Nasva–Mändjala ja Mändjala–Tehumardi. “9,5 km pikkune teelõik oleks ka ehituslikult olnud puhkepiirkonnas väga keeruline teha,” põhjendas Magus.

Riigimaanteede praeguse teehoiukava kohaselt oleks Sõrve maantee rekonstrueerimine pidanud sel aastal välja jõudma Läätsani, kuid ehitushindade tõusu tõttu jäid paljud teehoiukavas olnud objektid tegemata.

“Kõik need objektid pannakse uues teehoiukavas ritta ja võrreldakse omavahel. Viletsamas seisus objektid tõstetakse ettepoole ja need, millel veel kannatab sõita, jäävad tahapoole,” ütles maanteeameti Lääne regiooni direktor Enn Raadik.

Seetõttu pole Raadiku kinnitusel praegu ka võimalik öelda, millal läbib uuenduskuuri Mändjala–Tehumardi vaheline teelõik või millal töödega Läätsani jõutakse.

Print Friendly, PDF & Email