Pöide vallavanem oli rännakul edukas (6)

Pöide vallavanem Jüri Linde oli edukas sõjalis-sportlikul Scouts-rännakul, mille ta lõpetas kolmanda kohaga. Pakri poolsaarel korraldatud retkest võttis osa üle 1300 inimese. 

Rännaku juhendi kohaselt pidid osalejad läbima umbes 30-kilomeetrise marsruudi, kaasas 10-kilone seljakott ja automaatrelv.

Raja ajaga 3 tundi ja 17 minutit läbinud Linde sõnul oli see katsumus tõeliselt raske. “Raskem kui maratoni joosta,” tunnistas Linde, lisades, et iga kilomeetriga läks olemine raskemaks. “Liikuda tuli enamasti küll teed mööda, kuid läbida tuli ka lumiseid metsasihte ja veidi poriseks kiskuvat külavaheteed.” Linde sõnul oligi keeruline valida alguses sobiv tempo, et suudaks lõpuni vastu pidada.

“Tulemusega olin rahul, kuigi oma eelmise aasta tulemusele jäin mõne minutiga alla. Ilmselt mõjutab see, et suusahooaeg veel kestab,” arvas Jüri Linde. Tänavuse rännaku võitja oli Lindest kiirem 15 minutit ja teine koht jäi 12 minuti kaugusele.

Kümnendat korda toimunud Scouts-rännakul panid oma võimeid lisaks kaitseväelastele proovile võistlejad Kaitseliidust, politsei- ja piirivalveametist, päästeametist ja teistest organisatsioonidest ning ka lihtsalt huvilised.

Print Friendly, PDF & Email