Kuressaare LC heategevusprojekt väärib järgimist (1)

Kuressaare LC heategevusprojekt väärib järgimist

JUBA LÄHEB: Argo Kirsi sõnul oli väike Anna Maria (pildil) see, kes andis talle idee projektiga alustamiseks. Õpetaja Marika Kuuse hinnangul õpivad lapsed puutetundlikke arvuteid kiiresti kasutama. Foto: Sander Ilvest

Eile ennelõunal kõlas Kallemäe kooli Kuressaare filiaalis vägev aplaus siinse Lions-klubi liikmetele, kes kinkisid kooli õpilasperele puutetundlikud arvutid.

Uued iPadid pakuvad nii intellektipuudega kui ka motoorikapuuetega õpilastele suurepäraseid võimalusi eneseharimiseks, õppeprogrammi omandamiseks ja ka arvutimängude mängimiseks.

Kuressaare LC presidendi Jaan Lemberi sõnul pakkus klubi liige Raivo Alt välja idee klubile heategevuslikel eesmärkidel lisaraha teenida. Paarkümmend aastat ristsõnu välja andnud ettevõtja oli nõus lions-ristsõnade müügist saadava tulu heategevuseks annetama. Müügitulust saadava raha kasutamise kohta laekus klubi liikmetelt kuus ettepanekut. Sõelale jäi Argo Kirsi soovitus soetada Kallemäe kooli Kuressaare filiaalile arvutid.

“Ta andis projektile isegi nime – “iPad, uks puudega lapse uude maailma”,” märkis Jaan Lember.

Novembrist jaanuari keskpaigani müüdi ristsõnu 10 500 eksemplari. Möödunud aastal tutvustasid klubi liikmed ideed filiaali õppejuhile Piret Ka-minskas-Ustelile, kes lionite mõtte heaks kiitis.

“LC Kuressaare kingib heategevuslikus korras Kallemäe kooli Kuressaare filiaalile arvutiklassi sisustamiseks seitse iPad-tüüpi puutetundlikku tahvelarvutit,” luges klubi president Jaan Lember ette kinkeakti.

Rahvusvahelise heategevusorganisatsiooni märgistusega varustatud dokumendile kirjutasid alla Jaan Lember ja Piret Kaminskas-Ustel. Arvutid maksid 3833,93 eurot. LC Kuressaare tasub ka vajamineva arvutitarkvara soetamise kulud.

Klubi president teavitas kokkutulnuid sellestki, et Eesti Lions-piirkonna kuberner Andres Lukin edastas saarlaste projekti maailma Lions-organisatsiooni presidendile, saamaks aasta teo tunnustust. Jaan Lemberi hinnangul võiks Kuressaare LC projektist kujuneda pilootprojekt kogu Eesti Lions-klubidele.

Ülemaailmse 1,35-miljonilise liikmeskonnaga Lions-organisatsiooni eestlasest rahvusvaheline direktor Kalle Elster pidas eilsel Saaremaa käigul vajalikuks tunnustada Kuressaare LC ettevõtmist heategevusprojekti elluviimisel. “Öeldakse, et halvad asjad hakkavad inimesele külge. Tegelikult hakkavad head asjad veel paremini külge. Te nakatate selle hea projektiga Eestimaal ka teisi,” tõdes Kalle Elster.

Keila LC asutajaliige ja praegune lions-liikumise kõrge ametnik kinkis koolile omanimelise vimpli ja suure kausitäie maitsvaid komme.

“Kõik see tehniline osa tuli lihtsalt. Idee oli iseenesest hea ja tundus väga hästi teostatav. IM Arvutid tegi meile natuke hinnasoodustust. Koostöö oli väga meeldiv. Olen igal juhul edaspidigi nõus aitama nii palju, kui suudan ja oskan,” ütles arvutispetsialist Indrek Teppan.

Õpetaja Liia Aavik rõõmustas õpilaste üle, kes arvutite vastu huvi tunnevad: “Nad on varsti targemad kui meie. Igal juhul läks see projekt asja ette. Siin saab neid programme ka täiendada.”

23 aastat tagasi moodustatud ja praegu 30-liikmelise Kuressaare Lions-klubi presidendi Jaan Lemberi sõnul on klubil igal aastal olnud vähemalt üks või kaks suuremat projekti. Seega on kuressaarlastest lionite arvel üle veerandsaja heategevusprojekti.

Print Friendly, PDF & Email