Kuressaare gümnaasiumis on hommikupudrul minekut

Kuressaare gümnaasiumi sööklas alates jaanuarist tasuta pakutav hommikupuder on õpilaste seas väga menukas.
“Katsetasime alguses, kui palju julgeme teha. Tegime viis kilo, sai otsa, nüüd on pudru kogus tõusnud 10 kiloni ja ikka saab otsa,“ rääkis KG söökla juhataja Tiiu Smith Kadi raadiole.

Ta lisas, et selle aasta jaanuarist taas käivitunud pudrupakkumisel on menu olnud, söömas käivad kõik õpilased. “Soovijaid oleks veelgi rohkem, aga kuna teisi toite tuleb ka teha, siis puudub selleks praegu vastav võimalus,” ütles juhataja.

Kui 2006. aastast saavad Eestis põhikooli õpilased koolilõunat tasuta, siis Kuressaare gümnaasiumi õpilastel on möödunud kevadest võimalik eripakkumisena tasuta süüa saada ka pärast lõunat.

Kuna korraga tehakse toit valmis 300-le 1.–4. klassi õpilasele, juhtub ikka, et osale selle päeva roog ei maitse, ja toitu kipub järele jääma. Päeva teises pooles pakutakse algklassidest järelejäänud korralikku toitu gümnaasiumiõpilastele ja ka kõigile teistele tasuta.

“Lapsed on ka selle väga hästi omaks võtnud,” kinnitas Smith, tähendades, et ega ju iga päev seda eripakkumist olegi. Kui on näiteks mõni laste lemmiktoit, süüakse kõik ära ja järele ei jää midagi.

Print Friendly, PDF & Email