Kivi nurgas ja pärg katusel (1)

Viimastel aastakümnetel on kombeks kujunenud, et olemasolevad koolid saavad uue kuue. Või pannakse hoopis kinni. Nüüd on Kaarma vald astunud julge sammu ja ette võtnud täiesti uue koolimaja ehitamise.

Eestlastele omaselt võiks ju tänitada, et mis neil muud üle jäi, kui vana põlema läks, ning Kaarma kooli panid nad ju hoopis kinni. Elu koosneb aga valikutest. Kaarma vallavolikogu esimees rõhutas oma kõnes, et koole ehitatakse sinna, kus on lootust elu jätkumisele.

Linnalähedane Aste on kindlasti koht, millest tulevikus saab Kuressaare eeslinn. Praeguse tööstusmaastiku ja militaarpärandi asemel laiuvad siis uued kortermajad, mida ümbritsevad ilusad individuaalelamud. Ning tänapäevane koolihoone on üks eeldus piirkonna arenguks.

Enne sõda ehitatud Kaarma kool oli omal ajal kindlasti niisama uhke ja pilkupüüdev ehitis, kui sügiseks valmiv Aste kool. Paraku ei vasta ajalooline puithoone tänastele ohutusnõuetele. Paarikümnekilomeetrise vahega kahe moodsa koolimaja ehitamine käiks vallale aga üle jõu.

Print Friendly, PDF & Email