UUS: Politsei: Tamsalu mõrvaloost räägitakse osaliselt valesid (4)

Ida prefektuuri kinnitusel ei vasta jutud Lääne-Virumaal Tamsalus eelmisel nädalal mõrvatud 15-aastase Saaremaa neiu Marily varasemast läbipeksmisest tõele, samuti levib muud väärinfot.

Ida prefekti politseinõunik prefekti kohusetäitja ülesannetes vanemkomissar Tõnu Randmer ütles Saarte Häälele, et kuna Tamsalus toime pandud mõrva kriminaalmenetlus on praegu pooleli, ei ole politseil paraku võimalik kõiki asjaolusid avaldada. Vaatamata isegi sellele, et meedias on levinud osaliselt väärinformatsiooni, sõnas Randmer.

Tema sõnul on politsei jaoks kõige olulisem, et kurjategijate süü saaks tõendatud, ning seda ei saa mitte mingil juhul ohtu seada.

“Samas mõistame me juhtumi jõhkrust arvestades väga hästi avalikkuse ootust saada detailsemat informatsiooni ning anname seda seetõttu nii palju, kui vähegi võimalik,” lisas ta.

Mis eelnes Marily jõhkrale mõrvale?

18. märtsi öösel kella poole kahe ajal sai politsei väljakutse Koidu tänava kortermajja Tamsalus, kus oli lõhutud korteriaken.

Õues viibis ka 15-aastane Marily, kes ütles politseinikele, et sama poiss, kes akna sisse viskas, oli talle kallale tulnud ja teda juustest tirinud.

Politseinikud kutsusid tüdruku patrullautosse ja helistasid talle kiirabi, kes toimetas Marily tervisekontrolliks Rakvere haiglasse. Politseinikud leppisid tüdrukuga kokku, et ta tuleks järgmisel päeval politseijaoskonda oma ründamise kohta põhjalikumaid selgitusi andma, mida Marily 19. märtsil ka tegi.

“Väited nagu oleks Marily olnud “läbi pekstud” ei vasta tõele. Samuti ei vasta tõele, nagu oleks Marily olnud 18.–22. märtsil teadmata kadunud,” kinnitas Randmer.

Juba 18. märtsi öösel teavitas politsei ka tüdruku ema sellest, kus tema tütar viibib, mis temaga on juhtunud ning et ta viiakse tervisekontrolliks Rakvere haiglasse.

Selgus, et Marily on kõnealuse perekonna juures Tamsalus viibinud ka mitmel varasemal korral.

Politseinõunik Tõnu Randmeri sõnul on politsei lisaks kriminaalmenetlusele alustanud ka sisejuurdlust selleks, et selgitada välja traagilisele juhtumile eelnenud politseiliste tegevuste õiguspärasus ja vastavus põhiväärtustele. “Küsimusi, kas, kes ja mida oleks saanud täiendavalt teha selleks, et noore inimese jõhker mõrv ära hoida, küsib politsei praegu täpselt samamoodi kui avalikkus,” ütles ta.

 

Print Friendly, PDF & Email