Kuressaare mänguväljak saab ronimislinnaku (6)

Linnavalitsus laseb Kuressaare südalinna mänguväljakule püstitada uue ronimislinnaku ja korrastada tennisehalli ümbruse.

Siseministeerium eraldas Kuressaarele 28 000 eurot, millest 10 000 eurot on mõeldud Kuressaare lastemänguväljaku rekonstrueerimiseks ning 18 000 eurot tennisehalli katendi- ja haljastustöödeks.

“Tegemist on riigi sihtotstarbelise eraldisega siseministeeriumi kaudu,” ütles majandusala abilinnapea Kalle Koov. “Korraldame ehitushanke ja tööd lähevad lahti suvel.”

Koovi sõnul on kesklinna mänguväljakule kavas püstitada uus atraktsioon – ronimislinnak. “Et kõikidel vanusegruppidel oleks meie kesklinna mänguväljakul midagi teha,” põhjendas Koov.

Samuti korrastatakse mänguväljaku tagumine osa. “Kuna mänguväljak kannab mõningaid kulumise märke, püüame ka need likvideerida,” lisas Koov.

Kuigi sellest, kas südalinna mänguväljakule on tarvis käimlat või mitte, on aastaid räägitud, pole seda Koovi sõnul kavas. “Sinna pole tualetti võimalik panna,” ütles Koov. “Ka on tualette ümbruskonnas piisavalt.”

Tennisehalli ümbrust ootavad aga heakorratööd. “Seal tuleb teha kõnnitee osa, paigaldada täiendavalt osa sajuveetrassi, panna kiviparkett, teha haljastus, külvata muru,” loetles Koov. “Vaadates tänaseid ilmastikuolusid, ei hakka ka need tööd pihta enne mai teist poolt.”

Print Friendly, PDF & Email