Nautses on sündimas omanäoline puhketalu

Nautses on sündimas omanäoline puhketalu

AVAVAD PUHKETALU: Mihkli talu korrastavad Ingrem ja Kalev Raidjõe. Foto: Erakogu

Omalaadseks puhketaluks rekonstrueeritakse Nautse Mihkli talukompleks. Seesama kompleks, kus toimuvad Muhu tulevikumuusika festivali Juu Jääb kontserdid.

Puhketalu sisseseadmisega on ametis Vöerahansu Farm OÜ, mida veab Kalev Raidjõe, ja rekonstrueerimiseks saadi hiljuti PRIA maaelu mitmekesistamise meetmest vajalik toetus (88 932 eurot). Raidjõe rääkis, et Muhu vald korraldas selle miljööväärtusliku hoonete kompleksi edaspidiseks majandamiseks enampakkumise ning nõnda Vöerahansu Farm selle oma kätte sai.

Rekonstrueerimise käigus pole Mihkli talu välisilmes palju muudatusi tehtud, kuna miljööväärtuslikkus seab omad piirangud. Et talu saaks peale suve ka muudel aastaaegadel kasutada, on tehtud suuri investeeringuid kütte- ja elektrisüsteemi.

Katuse alla eri hoonetes mahub 25–35 puhkajat. On ka suured peretoad. Palju sõltub ettevõtja sõnul aga privaatsuse tasemest, mida klient otsib.

“Selle talu eesmärk ei ole pelgalt magamiskohtade pakkumine – kui vaba ruumi on, siis puhkama saab ikka –, vaid eelistatud on terviküritused,” selgitas Raidjõe. Nimelt hakatakse puhketalus korraldama koka- ja muid koolitusi, tegutsevad töörühmad, huvialaringid, suveteatrid, korraldatakse pulmi ja muid suurüritusi. “Saali tuleb ka väga tubli kino- ja audiovarustus,” kinnitas Raidjõe.

Ettevõtmise üks eestvedajaid on Kalev Raidjõe sõnul peale tema enda Muhu jaanalinnufarmi peretütar Ingrem Raidjõe, kes on aastaid jaanalinnufarmis toimetanud suvise kohvikuprojekti ja gurmeeõhtusöökidega. Kuna Mihkli talu asub jaanalinnufarmiga samas külas, toimuvad paljud edaspidised projektid ja üritused koostöös.

Just toiduvalmistamise võimaluse pakkumine on Raidjõe arvates suur lisandväärtus. “Konkurents majutusasutuste vahel on tihe, seepärast on meie puhkemaja üks eesmärke pakkuda õppeköögi näol võimalust puhkamiseks nendele huvigruppidele, kes otsivad variante õppida ja praktiseerida koduvõimalustest suuremate võimalustega toiduvalmistamist,” põhjendas ta.

Praegu ehitustööd talukompleksis käivad, mai keskel toimuvad nn sissetöötamise üritused ja siis läheb tegevus juba suurema hooga lahti. Tööd saab Mihkli puhketalus plaanide järgi 6–8 inimest.

Print Friendly, PDF & Email