Kuressaare libedad tänavad ohustavad postiljone (10)

Kuressaare libedad tänavad ohustavad postiljone

HÄDAS LIBEDUSEGA: Kuigi jalgratas kipub jäistel tänavatel oma teed minema, ei pea kirjakandja Virvi Mihkelson raskeid postikotte vähemalt seljas tassima. Foto: Sander Ilvest

Eelmisel nädalal kukkus Kuressaares Koidu tänaval jalgrattaga öisel leheringil olnud postiljon. Kandekeskuse juhataja Margit Tammelehe kinnitusel tegi postiljon valu trotsides oma ringi vapralt lõpuni ja kõik inimesed said lehe õigel ajal postkasti.

Kuigi algul kardeti roiete murdu, oli kukkumise tagajärjeks õnneks vaid põrutus. Postiljonile anti paranemiseks paar vaba päeva.

Kandekeskuse juhataja sõnul on olukord hull Koidu, Kevade, Pärna, Transvaali, Suur- ja Väike-Põllu ning Suur- ja Väike-Sadama tänaval, ja seda juba teist aastat järjest.

Tänavate vahepealne karestamine muutis olukorra küll paremaks. Kuid reede öösel maha sadanud õhuke lumekiht peitis varem näha olnud jäätunud teelõigud ning kukkumisi on seetõttu juhtunud rohkemgi.

Kuigi kirjakandjatel on jalatsite alla kinnitatud jäärauad, ei ole neist libisemise vastu abi, kui käekõrval lükata raskete postikottidega koormatud jalgratast.

Lisaks teevad postiljonidele muret eramajade postkastideni viivad libedad teerajad ja trepid. Seda eriti öise kande ajal. Siiski pidi enamik inimesi, kelle tähelepanu on sellele probleemile juhitud, üsna kiiresti reageerima. Maal elavad kliendid andvat postiauto juhile halbadest teeoludest lausa ise teada.

Eile Kuressaares asenduspostiljonina töötanud Virvi Mihkelson ütles, et sel aastal on teeolud eriti halvad. Talv on kestnud kaua, lund oli palju ja teed libedad. Maal on talvel teed ka kinni tuisanud olnud. Seitsmeaastase staažiga Mihkelson rääkis, et vahel on ta autoga veninud 20 km tunnis ja siis veel jala lumes sumbanud. Kuid sel aastal tuli tal tuisanud teede korral leheviimine järgmiseks päevaks jätta.

Linnas kulub tal 10–15-kilomeetrise ringi tegemiseks tavaliselt kaks tundi, libedaga vähemalt kolm. Kuigi enamasti tuleb ratast käekõrval lükata, ei pea ta vähemalt raskeid postikotte seljas vedama.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu vahendas linna värske heakorraspetsialisti Karel Kooviski sõnu teede olukorra kohta linnas: “Olgugi et talve jooksul on välja saadetud 13 märgukirja, on heameel tõdeda, et valdav enamik kinnistuomanikest suhtub linna heakorranõuetesse mõistvalt ja täie tõsidusega.” Kevad on lähenemas ja teede olukord näitab paranemise märke, kuid kõnniteed-tänavad vajavad veel mõnda aega hooldamist, lisas Maripuu. Mis puutub kõrvalteede libedusse, siis nende olukorda parandatakse jätkuvalt greiderdamise ehk karestamisega.

Print Friendly, PDF & Email