Saksamaa uus erakond: euroliidule jah, eurole ei!

Saksamaa uus erakond: euroliidule jah, eurole ei!

VEENDUNUD: Hamburgi ülikooli professor Bernd Lucke usub, et Euroopa ühisraha võib ohustada kogu Euroopa ühtsust. Seepärast tulekski euro kiiresti likvideerida. Foto: internet

Euroopa ühisraha vastased moodustasid Saksamaal uue erakonna. Nende arvates euro vaid kahjustab Euroopa Liitu ja pealegi on ühisraha ülalpidamine Saksamaale üleliia kulukas.

“Euro lõpp tähendaks ka kogu Euroopa Liidu lõppu,” lausus kord Saksamaa kantsler Angela Merkel, kes on uhke selle üle, et ta on palju teinud euro päästmiseks. Paraku ei jaga mitte kõik Merkeli vaateid.

Ajakirja Der Spiegel 2012. aasta juulis läbiviidud küsitlus näitas, et 54 protsenti sakslastest peab miljardite kulutamist euro päästmiseks tuulde visatud rahaks.

Kuid nende inimeste häält pole Saksamaa parlamendis Bundestagis kuulda, kurdab ajalehe Frankfurter Allgemeine Zeitung poliitikaosakonna endine juhataja Konrad Adam. Seega lõi ta koos mõttekaaslastega uue erakonna Alternatiiv Saksamaa Jaoks (sks k Alternative für Deutschland). Selle erakonna eesmärk on eurotsooni laialisaatmine ja avalike debattide korraldamine euroliidu mõne riigi majanduse päästmise nimel.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email