Itaallane toob välisturistid Abrukale pardijahti pidama

2013./2014. jahiaasta jahilubade eelisõigusega omandamiseks toimunud suuruluki jahilubade enampakkumise RMK Kuressaare jahipiirkonna Abruka jahialal võitis itaallasest turismiettevõtja.

“Tegelen jahiturismiga ja me plaanime seal välisturistidele pardijahti korraldada,” ütles Saarte Häälele oksjoni võitja Samuele De Pizzol, kes maksab 1000-eurose alghinnaga välja pakutud 1080 ha suuruse Abruka jahiala jahilubade eest 2555 eurot.

Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) jahindusosakonna peaspetsialisti Kalev Männiste sõnul laekus Abruka jahialale neli pakkumist, teiste hulgas ka eelmise aasta enampakkumise võitjalt.

Männiste sõnul on Samuele De Pizzolil Eesti isikukood ja ta elab Tallinnas. “Tal on naine eestlane ja ta oskab hästi eesti keelt, kaks aastat tagasi tegi ta ära Eesti jahimeheeksami,” ütles Männiste, kelle sõnul ei kuulu De Pizzol ühtegi jahiühendusse.

Kalev Männiste andmetel käib Abrukal põhiliselt linnujaht ja kõigi eelduste kohaselt lastakse ka paar põtra. “Kui saarele ujuvad mingil ajal metssead, kes hakkavad kohalikele muret tegema, siis anname kindlasti ka metssealaskmise loa välja,” lisas peaspetsialist.

2140 ha suurusel Viidu jahialal, mille alghind oli 11 000 eurot, sai jahiload 14 000 euroga endale Lümanda vallas asuva Muha puhketalu peremees Rein Tammin.

Eelmisel aasta enampakkumisel maksti Viidu jahiala jahilubade eest 12 200 eurot ja Abruka jahilubade eest 1660 eurot. Viidu jahiala oli tänavu enampakkumisele läinud jahialade hulgas ühe hektari kohta kõige kallima alghinnaga (5,14 eurot).

Algaval jahihooajal on RMK kuues jahipiirkonnas senise 32 jahiala asemel 20 jahiala, mis tõstab jahiala keskmise pindala 6700 hektarini.

“Suurem jahiala võimaldab tulemuslikumat jahikorraldust. Samuti arvestame eramaaomanikega, kes uue jahiseaduse vastuvõtmiseni ei soovi, et nende maadel jahti peetaks, ning seega suureneb jahialadel riigimaa pindala,” selgitas RMK juhatuse liige Tiit Timberg ja lisas, et RMK jätkab jahilubade enampakkumise tulu võrdelist jagamist maaomanikega, kes jahipidamist lubavad.

2011. aastal maksis RMK maaomanikele tasu nende eramaa jahindusliku kasutamise eest 37 kinnistu osas kokku üle 1500 euro. Möödunud jahihooajal maksti eraomanikele enampakkumise osatuluna kokku 2400 eurot.

Print Friendly, PDF & Email