Vigala Sass soovitab kõiki haigusi ravida taimedega (11)

Vigala Sass soovitab kõiki haigusi ravida taimedega

KÄÄRITAMINE TULEB KASUKS: Vigala Sass kääritab ravimtaimi. “Kääritamise järel saame taimest 40 korda rohkem aineid kätte kui muidu,” teab teadmamees. Foto: Sander Ilvest

Kevadisele pööripäevale eelneva päeva hommikul näitas termomeeter Triigis Männisalu talus 17 pügalat alla nulli. Vigala Sassi talumetsas laiutas puude ja põõsaste all paks lumekiht. Soela väin oli viss.

Tänavu on paljud inimesed hädas olnud kõiksugu külmetushaiguste ehk viirustõbedega. Millist nõu annab teadmamees Vigala Sass ehk teisisõnu põllumajandusteaduste doktor Aleksander Heintalu, kelle sulest on ilmunud mitu trükist taimedega ravimisest?

Sass, kes ise võitleb vähiga, on lahkesti nõus oma teadmisi jagama. Hiline kevad pole Sassi jaoks mingi looduseime. Maikuus 72-aastaseks saav teadmamees on oma eluajal näinud üsna mitut urbekuud (märtsikuud), mis tänavuse sarnased.

Kuna tänavune aasta on kuulutatud pärimuskultuuriaastaks ja maarohtudega raviminegi on ju osa pärimuskultuurist, siis võtame hakatuseks just selle teema üles: millise pärandi on esivanemad ravimtaimede kasutamise kohta meile jätnud.
“Tihtipeale mõistetakse pärandkultuuri all nikerdatud õllekappasid ja muid asju, aga ei räägita esivanemate vaimumaailmast, nende ökoloogilisest mõtlemislaadist. See ongi meie pärandkultuur, seletamaks, miks me karmis Põhjalas üldse ellu jäime. Oleme osanud ka neile vastu panna, kes meid nii ida kui ka lääne poolt on sõtkunud,” rõhutab Sass.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email